Црвени ђаволи у другом полувремену сломили Панаму (3:0)

Репрезентација Белгије, на крају, више него лако и убедљиво савладала је Панаму у утакмици у оквиру првог кола Групе Г, која је одиграна у Сочију.
л

У првом полувремену видели смо чврсту игру. Белгија је нападала, али је Панама успешно бранила свој гол. Чинило се да „црвени ђаволи“ неће моћи да нађу решење за одбрану Панаме.

Ипак, у другом полувремену видели смо сасвим другу причу.

Већ на почетку у 47. минуту Дрис Мертенс био је прецизан што је било довољно за 1:0.

Белгија се није затворила након постигнутог гола, Напротив, кренула је још јаче. Иницијатива се исплатила у 69. Минуту када је феноменални Ромелу Лукаку главом убацио лопту у мрежу Панамаца.

Само шест минута касније, поново погађа Лукаку. Овог пута је добио лопту на око 30 метара од гола Панаме. Претрчао је свог чувара и сам изашао пред голмана. Вешто је поткопао лопту, која је преко голмана завршила у мрежи.

Желела је Панама до краја утакмице да постигне макар почасни гол и у томе су умало успели. Ескобар је имао добру прилику, али је Куртоа је био сигуран.

На крају ипак 3:0 за Белгију и прва три бода.

У другој утакмици у Групи Г играју вечерас од 20 часова.