Сремска лига: Рудари ископали бодове

Домаћини, иако су гости брзо повели, лако су поравнали резултат из најстроже казне.
Rudar (Vrdnik)/Promo

Партизан - Рудар 1:3 (1:1)

ВИТОЈЕВЦИ: Игралиште Партизана, гледалаца 200, судија Ранисавић (Сремска Митровица).  Стрелци: В.  Петровић у 40.  (из пенала) за Партизан, Марковић у 11. и 63. и Пожарев у 59. за Рудар. Жути картони: Д. Петровић, М.  Радовић, В.  Петровић (Партизан), Стојчић, Крстић (Рудар).  Црвени картон: Мијић (Партизан).

ПАРТИЗАН: Стајчић 6, Петковић 6, Трипић 6, Трумић 6, С.  Јовановић 6 (З.  Јовановић 6), Алексић 6, В.  Петровић 6, Г.  Радовић 6, Матијевић 7  (Мијић 6),  М.  Радовић 5, Д.  Петровић 5 (Ђуровић 6).

РУДАР: Савић 7, Дејић 7, Д.  Крстић 6 (Манојловић 7), Сантрач 7, Јовановић 7, Пекез 7, Стојчић 6 (Гравара 7), Марковић 8, Пожарев 8, Достанић 7, Поповић 7.

И то је било све што су могли да ураде против борбених и добро организованих гостију из Врдника. Врдничани су заслужили и убедљивију победу.

Н.  Новаковић

Борац (М) - Железничар 5:2 (2:1)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Билић (Моровић). Стрелци: Малешевић у 35.  и 40, Ковачевић у 65, Шарчевић у 70.  и Ерић у 75.  за Борац, а Тркуља у 42.  и Милиновић у 58.  минуту за Железничар.

БОРАЦ: Јандрић 7, Жегарац 7, Дамјановић 7,  Зорановић 8, Жилић 7 (Марицки 8), Томшић 7, (Р.  Малешевић 6, Аврамовић 6 (Ерић 6), Ковачевић 5, Т.  Вулетић 7, Шарчевић 6 (Јовелић 7).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Радошевић 6, Милановић 7, Кривокућа 8, Милосављевић 7, Димитријевић 6, Дошеновић 7, Рашић 7, Тркуља 7, Лепак 7.

Мартичани су заслужено славили.  Мада су и гости, који су наступили са само девет играча, имали своје шансе. У наставку, гости више нису имали снаге да пруже снажнији отпор домаћину, једноствно два играча мањка много је значила домаћину у убедљивој победи.

З.  Малешевић

Граничар (А) - Полет 2:1 (2:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 50, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Старчевић у 6. и Андришка у 43.  за Граничар, Јовић у 61.  минуту за Полет.  Жути картони: Кнежевић, Томашевић, Симић (Граничар),  Ковачевић (Полет).

ГРАНИЧАР: Томашевић, Н.  Миљановић, Нединић, М.  Мијановић, Скакавац, Симић, Старчевић, Андришка, Кнежевић, Кончар, Нешковић.

ПОЛЕТ: Грковић, Милић, Пољак, Пејовић, Ковачевић, Бркић, Иваниш, Старац, Јовић, Инђић, Калезић.

Домаћин да је играо мало озбиљније могао је да слави и са пет шест голова разлике.  Андришка је постигао гол  из шута с 20 метара.  Лопта је завршила у самим рашљама.

П.  Симић

ПСК Путинци - Јадран 2:8 (2:1)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 80, судија СуЏум (Инђија). Стрелци: Видаковић у 2.  (из пенала) и 38.  за ПСК Путинце, а Ј.  Којчиновић у 43, 73.  и 85, Ковачевић у 68, 72.  и 85, Наглић у 83.  и 87.  минуту за Јадран.  Жути картон: Поповић (ПСК Путинци).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 7 (Боројевић), Радић 6, Васиљевић 7, Божић 7, Боровица 7, Видаковић 7, Вуковић 6, Катић 5, Поповић 6, Недимовић 6, Дерета 6.

ЈАДРАН: Секулић 7, Драгутиновић 7, Малетић 7, Шестовић 7, Ј.  Којчиновић 7, Наглић 7, М.  Којчиновић 7, Ковачевић 7, Црљен 7, Бранковић 7, Бероња 7.

У првих 45 минута игре домаћини су играли много боље.  Повели су са 2:0.  Видаковић је био стрелац из пенала и шута из слободног ударца с 20 метара.  У наставку домаћини без снаге,  а гости стално су играли нападачки и плод такве игре је и осам голова у мрежи доста добрих голмана Милошевића и Боројевића.

Ч.  Јовичић

Слобода - Будућност 2:0 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе, гледалаца 300, судија Николина Дивљак (Сремска Митровица).  Стрелци: Драгојевић у 27.  и Јеж у 36.  минуту.

СЛОБОДА: Радосављевић 7, Рагастовац 7, Јоргић 7, Јерковић 7, В.  Нинић 7, Ђуричић 7, Кордолуп 7, Кнежевић 7, Ашћерић 7, Јеж 7 (Мркајић 7), Драгојевић 7 (П.  Мајсторовић 7), Радошевић 7 (Милић 7).

БУДУЋНОСТ: Молсијевић 6, Ђорђић 7, Јесретић 6, Сретеновић 6, Старчевић 7, Станић 7 (Шарац), Петровић 7, Јанковић 7, Симовљевић 7, Симеуновић 7, Опарушић 7.

Домаћини су прво полувреме одиграли квалитетно и ефикасно. А, по шансама могли су водити и већом разликом. А, онда, у наставку, су потпуно стали, па су гости то искористили и покушали су и да преокрену резулата, али  голман домаћих Радосављевић је неколико пута смелим интервецијама спречио гостујуће нападаче да се не упишу у листе стрелаца.

С.  Сарић

Словен - Борац (К) 1:3 (1:2)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 30, судија Радивојевић (Бачинци). Стрелци: Бошковић у 17. за Словен, В.  Матић у 22.  и 81.  и Нинковић у 44.  минуту за Борац. Жути картони: Ђорђевић (Словен), Д.  СамарЏић (Борац).

СЛОВЕН: Карас 8, Топић 7, КалајЏић 7, Лукић 7, Недић 7, Видовић 7, Ђорђевић 6, Симић 7 (Кајтази), Адамовић 7 (Малић 7), Кљајић 7.

БОРАЦ: М.  Илић 8, Ручнов 7 (Д.  Илић ), Аћимовић 7, М.  Матижћ 7, Б.  СамарЏић 7, П.  Илић 7, М.  Матић 7, В.  Матић 8, Д.  СамарЏић 7, Мирковић 7 (Стојкковић 7), Пјевац 7 (Вујаклија), Нинковић 8.

Лепа фудбалска престава, у којој, је ипак победио бољи тим.  Уствари, домаћин је у меч ушао опуштено, већ је био унапред славио, а гости из Кленка то користе и у фер игри односе заслужено сва три бода.  А, најбољи појединац сусрета био је млади голман Словена Дејан Карас.

И.  Рајић

Љуково - Напредак (П) 1:1 (0:0)

ЉУКОВО: Игралиште Љукова, гледалаца 80, судија Блажон (Рума). Стрелци: Бјељац у 48.  за Љуково, а Сремац у 49.  минуту за Напредак.  Жути картони: Грковић, Георгијев,  Блануша (Љуково), С.  М.  Јовановић, Ђилас.  М.  Ж.  Јовановић, Нешић (Напредак).

ЉУКОВО: Милошевић 6, Грковић 7, Блануша 7, Бошковић 8, Георгијев 7, Арсић 7, Бјељац 7, Макарић 7,   Вученовић 7, Стевић 7, Чучковић 7.

НАПРЕДАК: Нешић 8, С.  М.  Јовановић 6, Ђилас 7, Кљајић 7, М.  Ж.  Јовановић 7, Сремац 8, Савић 7, Јанковић 7, Василић 7 (Херцег), Врачев 7 (Скопљак), Пазарски 7.

Домаћини није могао славити против одличног ривала из Попинаца.  Бјељац је изблизине савладао голмана Нешића.  А, у следећем минуту гости су поравнали резултат. Сремац је из слободног ударца са више од 25 мретара изненадио голмана Милошевића, који је у наставку, одбранио неколико јаких шутева гостујућих нападача.

Н.  Тркуља

МАРТИНЦИ: Борац - Железничар 5:2, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Рудар 1:3, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци - Купиново 3:0 (гости нису дошли), АДАШЕВЦИ: Граничар - Полет 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Јадран 2:8, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Будућност 2:0, РУМА: Словен - Борац (К) 1:3, ЉУКОВО: Љуково - Напредак (П) 1:1.