Еколошки центар „Радуловачки” доказ да смо на правом путу

Министар омладине и спорта Вања Удовичић посетио је јуче учеснике волонтерског кампа „Сачувајмо рит“, који се од 27. јула до 5. августа одржава у Сремским Карловцима,

и том приликом рекао да сматра да треба подржавати не само кампове већ целокупну активност младих људи у Србији и скретати пажњу на све оне позитивне ствари које то јесу. Пре одласка на терен где су волонтери, њих 21 из Србије, Француске, Италије и Шпаније радили на уклањању инвазивних врста биљака на подручју Ковиљско-петроварадинског рита, Удовичић је обишао и Еколошки центар „Радуловачки“, објекат Покрета горана Војводине, који је организатор кампа, не скривајући одушевљење и не штедећи речи хвале за оно што је тамо имао прилике да види.

– Могу рећи да ми је пуно срце кад чујем да смо пионири у неким стварима и у свету, и мислим да је то правац ка којем треба да тежимо сви заједно – рекао је Удовичић. – Управо енергија и став ових младих људи у Еколошком центру „Радуловачки“, њихов ентузијазам и воља за мењањем оног што није добро је нешто што би свакодневно требало пормовисати и од тога формирати став свих нас. Веома ми је драго што је Еколошки центар „Радуловачки“ препознат од Савета Европе и постао један од шест  европских омладинских центара, и мислим да је то награда не само за ове људе него и за омладинску политику у Србији. То је награда за све нас и целокупну Србију. Бити један од шест у Европи је знак да се и те како у последње време улаже у омладинску политику и мислим да Еко-центар „Радуловачки“ показује да смо на правом путу.

Волонтерски камп „Сачувајмо рит“, који Покрет горана организује у сарадњи с Младим истраживачима Србије уз подршку Министарства омладине и спорта те Покрајинског секретаријата за урбанизам, градитељство и заштиту животне средине, један је од 30 који се овог лета одржавају у Србији и део су „Националног програма волонтирања младих 2015. – волонтерски кампови“.

Радећи на уклањању инвазивног растиња на подручју Ковиљско-петроварадинског рита, волонтери уједно омогућавају несметан развој флоре и фауне, али доприносе и унапређењу еко-туристичке понуде Сремских Карловаца крчењем пешачке стазе дуж Старог Дунава, постављањем информативних табли, као и заштитом мобилијара и шумарске кућице који постоје на локалитету Курјачка греда на другој обали Дунава.

Зорица Милосављевић
 

EUR/RSD 117.1643
Најновије вести