Храна, огрев и хигијена за најугроженије

У Пројекту ублажавања сиромаштва на подручју града Новог Сада 2.500 породица добиће наредних дана пакете с намирницама тежине по 12 килограма, по десет килограма средстава

за хигијену и 600 кубних метара дрвета за ложење, за шта је из буџета Града издвојено шест милиона динара.

Тај вид помоћи најугроженијим житељима новосадске општине већ десет година се спроводи у намери да се помогне незапосленима, корисницима социјалне помоћи, старима, болеснима....

Помоћ сиромашним житељима с подручја новосадске општине почела је да се дели  из магацина Црвеног крста у Петроварадину па је 1.200 пакета с брашном, уљем, пиринчем, конзервама хране, тестенином, те исто толико пакета са шампонима, сапунима, детерџентом... поређано да буде предато најугроженији житељима.

У то се  уверио градоначелник Милош Вучевић јер Град Нови Сад годишње издваја 1,2 милијарду динара за социјалну заштиту.

– Град Нови Сад издваја од пет до пет и по одсто од буџета, што је највише новца у односу на друге локалне самоуправе, које за социјалну заштиту дају упола мање, два до два и по одсто од буџета – предочио је градоначелник Вучевић. – Тачно је да је Нови Сад најразавијенији град у односу на остале и да има највећи буџет по глави становника, али тим процентом за социјалну заштиту се доказује да Нови Сад води одговорну социјалну политику.

С друге стране, скренуо је пажњу на то да локална самоуправа чини напоре да се попрви привредни амбијент и директно утиче на смањење сиромаштва отварањем нових радних места.

По речима секретара Црвеног крста Новог Сада Драгана Лазића, ове године је сиромашнима дистрибуирано 800 тона помоћи, а лане близу 1,1 милион килограма.

– Град Нови Сад снажно подржава најугроженије посредством Градске управе за социјалну и дечју заштиту – навео је секретар Црвеног крста Новог Сада Лазић. – Сваки дан из Народне кухиње се подели 600 куваних оборока и 800 ланч-пакета. У почетку мигранстске кризе у мају и јуну, Црвени крст Новог Сада послао је пакете помоћи у Прешево, Суботицу, Сомбор, Кањижу и друга места где су се они затекли.

Начелник Градске упрве за социјалну и дечју заштиту Небојша Крезовић изјавио је да се, осим Пројекта директног ублажавања сиромаштва, спорводе и други. Издвојио је да је ове године четири групе пензионера, њих две стотине старих и болесних, боравило седам дана у бањи у Врднику.

З. Делић

Фото: Б. Лучић

 

EUR/RSD 117.1415
Најновије вести