Четврти тријумф за Лоренца

Возач Јамахе Хорхе Лоренцо победио је на Великој награди Каталоније, седмој трци сезоне у краљевској класи Мото ГП шампионата. Шпанац је на стази „Каталуња“ забележио четврту

победу ове године у времену од 42:53.208 минута. Он је са мање од секунде прошао кроз циљ испред тимског колеге Валентина Росија, док је треће место припало возачу Репсол Хонде Данију Педроси, са скоро 20 секунди заостатка. Поред Лоренца одличну трку је имао Педроса, најбољу од повратка на стазу после операције подлактице. Бранилац титуле Марк Маркес није успео да заврши трку, пошто је проклизао и излетео у трећем кругу. Између осталих, до циља нису стигли ни освајач пол позиције Алеш Еспаргаро на Сузукију и возач Дукатија Андреа Довициозо. После седам трка води Роси са 138 поена ипсред Лоренца који има бод мање и Андрее Јанонеа са 94.

У Мото 2 класи славио је Француз Јохан Зарко, који је имао и пол позицију у времену 41:15,487 испред шпанског двојца Алекса Ринса (+0,426) и актуелног шампиона Тита Рабата (+1,115). У генералном пласману води Зарко са 134 испред Рабата који има 94 поена. У Мото 3 класи славио је Дени Кент у времену од 40:59,419 испред Енеје Бастијанинија (+0,035) и Ефрена Васкеза (+0,600). У генералном пласману води Кент са 149 поена испред Бастијанинија са 98.

Овогодишњи Мото ГП шампионат се наставља Великом наградом Холандије у Асену 27. јуна.