До 21: Силни "орлићи"

Нова генерација младих репрезентативаца Србије блистала је на премијери у квалификацијама за Европско првенство у Пољској, декласиравши Литванију са 5:0 (3:0).

Србија - Литванија 5:0 (3:0)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Стадион Металца, гледалаца 5000, судија: Мсијас (Кипар), стрелци: Ђурђевић у 29. и 37. (из пенала), Милинковић-Савић у 43. и 75. Ожеговић у 49. минуту. Жути картон: Станкевичијус (Литванија).

СРБИЈА: Радуновић 6, Гајић 7, Антонов 7, Зђелар 7, Вељковић 7, Бабић 7, Максимовић 7 (Лукић 6), Грујић 7, Милинковић-Савић 9, Ожеговић 8 (Мулић), Ђурђевић 8 (Чаврић 6).

ЛИТВАНИЈА: Швецкаускас 6, Александријачијус 5, Черкаускас 5, Боровикас 5, Домбраускис 5, Романовски 5, Рокаускас 5, Тручнилкас 5, Шегжда 5 (Урбис 6), Станкевичијус 5.

Већ прво полувреме показало је да ће ово бити лака битка за наше момке. За тих првих 45 минута три пута су затресли мрежу вршњака из Литваније, бар исто толико прилика су пропустили да реализују, док њихов противник ниједном није озбиљније угрозио гол Радуновића. У надметању неравноправних ривала све линије нашег тима добро су функционисале. Акције Литванаца, које очигледно не краси неко веће фудбалско знање, пресецане су у зачетку. Играло се углавном на половини гостију, а голман Радуновић практично ни једном није имао прилику да интервенише. Од три поготка које је постигао наш тим, посебно је био атрактиван трећи. На једну набачену лопту у казнени простор Милинковић-Савић је запливао кроз ваздух и главом у паду је пласирао у мрежу. Прва два поготка постигао је Ђурђевић: први из једне гужве, други из једанаестерца начињеног над Ожеговићем.

Почетак другог полувремена наговестио је праву катастрофу гостију. Већ у 49. минуту било је 4:0. Ожеговић је искоса са десетак метара, шутирајући прецизно по земљи савладао голмана Литванаца. У 75. минуту било је 5:0. Милинковић-Савић је из слободног ударца, са двадесетак метара, постигао леп погодак: лопта се закопрцала под самом пречком голмана гостију.