До победе тек у наставку

Српски јуниори остварили су врло важну победу на почетку квалификационог турнира за одлазак на Европско рукометно првенствно у Данској.

Србија - Израел 35:24 (16:15)

ТБИЛИСИ: Олимпијска арена, гледалаца: 100, судије: Р. и П. Гераетс (Холандија). Седмерци: Србија 3 (3), Израел 1 (1), искључења: Србија 10, Израел 14 минута.

СРБИЈА: Радовановић 1, Митић, Буруџић 4, Арсенић 6, Смиљанић 1, Јуракић, Ратковић 3, Кљајић 7, Гачевић 1, Куртеш 1, Марковић 3, Колаковић 2, Ракоција 6, Стојановић, Милосављев, Ранисављевић.

ИЗРАЕЛ: Гутерман, Јонис, Авнајин, Гингихашвили 2, Атишкин 1, Натан 2, Бен Садон, Каплар 3, Пинкаси 1, Носков 1, Шем Тов, Масијах 6, Алмоснинос 5, Лијефер, Шахак, Либгот 3.

У грузијском граду Тибилисију изабраници Николе Марковића у потпуности су надиграли вршњаке из Израела - 35:24 (16:15), захваљујући бољем издању из другог полувремена.

Цело прво полувреме Марковићеви пулени тражили су одговор на зону израелаца 3-3, ноге и руке као да им је оковала важност утакмице, па није ни чудо то што су правили много грешака и имали промашених зицера. Тек после одмора “орлићи” су показали право лице. На голу је блистао Дејан Милосављев, одбрана је подигла борбеност, а у нападу, који је одлично организовао Никола Арсенић, добро су се снашли леви бек Вукашин Ракоција, лево крило Милош Буруџић, десно крило Алекса Кљајић, као и оба пивота Немања Ратковић и Урош Марковић.

Већ данас наш тим чека нови меч са вршњацима из Грчке (14 часова).