Добра партија Бјелице у поразу Минесоте

Кошаркашки репрезентативац Србије Немања Бјелица постигао је 13 поена у поразу Минесоте код куће од Шарлота резултатом 104:95. Бјелица је поред

двоцифреног кошгетерског учинка забележио седам скокова и четири асистенције.
Бивше крило Црвене звезде, Лаборала и Фенербахчеа на терену је провело скоро 28 минута шутирајући 2-1 за два, 5-3 за три и 2-2 са пенала.
Минесота на овом мечу није могла да рачуна на Ендрјуа Вигинса и Рикија Рубија, који су сусрет са Хорнетсима пропустили због проблема са коленима.
Најефикаснији у домаћем тиму био је Зек Лавин са 20 поена, док је поен мање уз 13 скокова убацио руки Карл Ентони Таунс.

Кливленд је на свом терену савладао Јуту са 118:114, а Кавалирсе је до седме узастопне победе предводио Леброн Џејмс са 31 поеном, осам асистенција и седам скокова.

Одсуство повређеног стартног плејмејкера Кајрија Ирвинга искористио је Мо Вилијамс убацивши 29 поена уз шут из игре 9-8 и 10-9 са линије слободних бацања.

Претходне ноћи у НБА лиги, одличну партију пружио је Расел Вестбрук у победи Оклахоме у Вашингтону (125:101). Вестбрук је на 22 поена додао по 11 скокова и асистенција, док је Кевин Дурент у 17. минуту напустио терен због повреде препона.
Репрезентативац САД до тог тренутка имао је 14 поена и 10 скокова, али се висе није враћао у игру.
Предвођен Крисом Бошом (30 поена, 11 скокова), Мајами је код куће савладао Лос Анђелес Лејкерсе (101:88) за које није наступио Коби Брајант, Њујорк је славио у Торонту (111:109), док је Њу Орлеанс забележио прву победу у сезони и то против Даласа (120:105).