ЈСЛ: Леп растанак од навијача

На најлепши могући начин, сигурном и убедљивом победом, опростили су се фудбалери Војводине од својих навијача на завршетку сезоне у Јелен Суперлиги.

Војводина - Раднички (К) 3:1 (1:0)

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца: 500, судија: Пипер (Чачак) Стрелци: М. Новаковић у 36, Иванић у 53. и Стојановић у 83. минуту за Војводину, а Стевић у 88. минуту за Раднички 1923. Жути картон: Пекарић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Жакула 7, Василић 7, Иванић 8, М. Новаковић 8, Пекарић 7, Рогач 7, Луковић 7 (Каранов), Настић 7, Асани 7 (С. Новаковић), Ћурко 7 (Стојановић), Тумбасевић 7.

РАДНИЧКИ 1923: Трифуновић 7, Миљуш 6, Милетић 6, Јовић -(Трајковић 6), Живановић 6, Урошевић 6, Недељковић 6 (Миловановић), Кељевић 6, Бељић 6, Чонка 7, Миљуш 6 (Татовић).

Утакмица је одиграна, посебно у другом полувремену, по немогућим условима, правој провали облака и потопљеном терену. Ипак, то није омело играче обе екипе да пруже ангажовану игру колико год су то могли, па су малобројни гледаоци имали прилику да виде четири гола.

Војводина је кренула веома агилно ка голу Жарка Трифуновића, па је до 24. минута, када су упаљени рефлектори због смањене видљивости, имала неколико изгледних прилика, које није искористила. У 36. минуту, најзад, Војводина је повела. Штопер Милко Новаковић најбоље се снашао у гужви испред гола Трифуновића и маниром расног стрелца затресао мрежу.

Тек у првом минуту надокнаде времена у изгледној позицији нашао се нападач Радничког Миљуш, али је слабо шутирао.

Друго полувреме је почело по правој провали облака и тако је било све до завршетка утакмице. У 47. минуту поништен је гол Луке Луковића због офсајда, али је питање колко је процена помоћног судије била исправна, да би у 53. минуту Војводина водила са 2:0, а стрелац је био Иванић. Наставили су домаћи фудбалери са атацима, али се ни гости нису предавали и покушавали су макар једном да савладају Жакулу. У 83. минуту, после центаршута Слободана Новаковића, лопта је стигла до Јована Стојановића коме није било тешко да постигне и трећи гол за домаћи тим. У 88. минуту најлепши тренутак на утакмици уследио је после шута Стевића са преко 20 метара, када је смањио вођство црвено-белих на 3:1.

По завршетку сусрета навијачи Војводине утрчали су на терен, прослављајући 16. првенствену победу, пласман Новосађана у квалификације за Лигу Европе, а црвено-бели су им се реванширали даривајући им своју спортску опрему.

А. Предојевић

Новосађани  у Бањалуци

Пред фудбалерима Војводине у овој сезони остала је само још једна обавеза. Наиме, црвено-бели данас путују у Бањалуку, где ће одиграти пријатељску утакмицу с домаћим Борцем. Циљ овог сусрета је да се помогне домаћој екипи која је у великим финансијским проблемима.

Од 18 часова у предигри снаге ће одмерити ветерани два клуба, а у 20 часова почиње дуел сениорских екипа. На пут креће аутобус с навијачима Воше.

НОВИ САД: Војводина - Раднички (К)  3:1 (1:0)
СУБОТИЦА: Спартак - Чукарички  1:0 (1:0)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар - Доњи Срем  2:0 (1:0)
ЧАЧАК: Борац - Партизан  3:3 (1:2)
НИШ: Раднички - Вождовац  0:0 (1:2)
КРУШЕВАЦ:Напредак - Рад  2:3 (1:2)
БЕОГРАД: Црвена звезда - Младост  3:1 (2:1)
ЈАГОДИНА. Јагодина - ОФК Београд  5:3 (4:0)

19

У Европи ће играти шампион Партизан, Црвена звезда. Чукарички и Војводина, из Лиге су испали крагујевачки Раднички и Доњи Срем, а у баражу за опстанак у елити играће Напредак с Металцем.

Остали у елити
Спартак – Чукарички 1:0 (1:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца: око 1.500. Судија: Грујић (Ниш), жути картони: Мирковић, Мезеи, (Спартак), Сто-
јиљковић, Брежанчић (Чукарички).

СПАРТАК: Мирковић 7, Фаркаш 7, Јаковљевић 7, Антонић 7, Мезеи 7, Торбица 7 (85. Јондић), Јочић 7, Максимовић 7, Мркела 7, Милић 7 (90. Балабановић), Ивановић 7.

ЧУКАРИЧКИ: Ристић 6, Д. Срнић 6, Уках 6, Пјасентин 6, Брежанчић 7, Тодоровић 6 (61. Стојковић 6), Реган 6, Павловић 7, Бојић 6 (61. С. Срнић 6), Миросављевић 6, Стојиљковић 6.

Фудбалери Спартака ће и наредне сезоне играти у Суперлиги Србије. Резултат је то напетог меча између домаћег тима и Чукаричког, који је решен голом Андреја Мркеле још у првом полувремену. Могао је Спартак да много раније реши питање побеника, Мркела је могао лако да постане двоструки стрелац, Милић је погодио пречку, али, све се на крају добро завршило по Голубове. Утакмица у Суботици отворена је са две полуприлике пред оба гола. Гости су притискали, поготово се то односили на игру преко бочних нападача, а најопасније су биле комбинације Брежанчића и Павловића у 14. и 18. минуту, али је Мирковић оба пута остао несавладан.

Спартак је са друге стране најавио још већу офанзиву, поготово по десној страни где су се истакли Торбица и Фаркаш. Прво је у шанси био Торбица, потом и Ивановић, да би у 24. минуту голман Ристић добро реаговао испред Милића. Ипак, Ристић је био немоћан минута касније, Ивановић је проиграо Мркелу, овај је преварио прво голмана Ристића, потом и своје чуваре и постигао толико жељени гол за Спартак. До краја полувремена Спартак је имао још једну добру прилику.

Могли су домаћи фудбалери све да реше у првих двадесетак минута другог полувремена, јер су имали две стопостотне шансе. Прво је, у 57. минуту, Немања Милић истрчао сјајну контру, био је бржи од својих пратилаца, вештији од голмана Ристића, већ је дигао нападач домаћих руке славећи гол, али је лопту зауставила статива. Одличну акцију домаћи су имали и десет минута касније, учествовали су у њој Милић, Максимовић, Ивановић и Мркела до кога је лопта стигла на крају, али је стрелац водећег гола за Голубове пребацио цео гол.

Споро је текло време на Градском стадиону у Суботици, Брежанчић је опасно припретио из слободног ударца у финишу меча, срећом, лопта је прелетела преко гола.Све је на крају било одлично за Суботичане који су сачували сопствену мрежу, а потом прославили опстанак у Суперлиги, уз добре вести са других терена.