Кошаркашице Србије декласирале Луксембург

Женска кошаркашка репрезентација Србије декласирала је вечерас у гостима селекцију Луксембурга са 132:38 (25:9, 34:10, 35:6, 38:13) у другом колу квалификација за првенство Европе.

Луксембург – Србија 38:132 (9:25, 10:34, 6:35, 13:38)

ЛУКСЕМБУРГ: Хала спортова, гледалаца: 89, судије: Делуне (Француска), Васало (Малта), Хјартарсон (Швајцарска).

ЛУКСЕМБУРГ: Мејнадир 7, Мосонг 7, Хетинг 7, Шмит 2, Шринер 6, Дидерих, Генитс, Јабланосвки 2, Орбан 2, Брук 2, Петрова 2, Маркус 1.

СРБИЈА: Радочеј 4, Петровић 28, Чађо 10, Крњић 11, Јовановић 7, Миловановић 18, Ајдуковић 11, Топузовић 10, Пејy 9, Мандић 6, Црвендакић 18.

Женска кошаркашка репрезентација Србије остварила је невероватно убедљиву победу у Луксембургу, у 2. колу квалификација за Европско првенство које ће 2017. бити одржано у Чешкој. Европске шампионке савладале су домаћу селекцију са шокантних 132:38 и после два меча имају максималан учинак у Д групи.

Иако Марина Маљковић није повела сестре Дабовић (Милица лечи сломљен прст, Ана је добила краћи одмор) и оперисану Дајану Бутулију у Луксембург, селекција Србије одиграла је од почетка до краја максимално и на крају је остварила победу са 94 поена предности. Већ после првих десет минута било је 25:9, на полувремену су наше кошаркашице водиле са 59:19, а ни у наставку се нису заустављале. Разлика у класи била је очигледна и ривал је био потпуно немоћан, па је предност  расла из минута у минут, а Маљковићева је свим играчицама дала шансу. Колико је домаћин био немоћан сведочи и то да је за три четвртине постигао укупно 25 поена, колико је Србија убацила само у првој деоници.

На крају је остварена изузетно убедљива победа, а најбоља у саставу Србије била је Соња Петровић са 28 поена, 3 скока и 4 асистенције.

Наредни меч Србија игра 20. фебруара наредне године против Украјине у гостима.