Куп Србије: Ватерполисти Партизана победили Звезду и одбранили трофеј

Ватерполисти Партизана одбранили су трофеј Купа Србије, освојили 25. у клупској историји, пошто су победили Црвену звезду 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2) у финалу завршног турнира у Нишу.

Партизан – Црвена звезда 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)

НИШ: Базен СЦ Чаир, гледалаца: 800, судије: Станојевић (Јагодина) и Путниковић (Београд). Играч више: Партизан 6 (3), Црвена звезда 11 (2). Два играча више: Партизан 1 (0). Петерци: Црвена звезда 1 (1).

ПАРТИЗАН: Добожанов (11 одбрана), Радановић 2, Ф. Јанковић, Радојевић, Лазић 2, Манојловић, Драшовић 1, Андрејевић, Јакшић, Танасковић, Стојановић 2, М. Јанковић 1, Белопавловић, Лукић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ (8 одбрана), Танкосић 1, Јовић, Ивошевић 1, Шуберић, Илић, Бјелић, Љубеновић, Николов, Ћорић 2, Драшковић 1, Пековић, Тодоровски, Бурсаћ.

Ватерполисти Партизана одбранили су пехар Купа Србије, пошто су у финалној утакмици у Нишу савладали Црвену звезду. Ово је црно-белима био 25. трофеј у националном Купу, а победом су оправдали улогу фаворита у овом сусрету.

Ученици Зорана Миленковића одлично су отворили утакмицу и већ после првих осам минута повели са 4:0. Први погодак Звезда је постигла минут пре одласка на велики одмор. У наставку водила се егал борба у базену, али је Партизан успео да сачува предност стечену у првом делу меча.