ЛШ: Манџукић матирао Сити

Наставила се серија побед фаворита, без већих проблема славили су фудбалери Реала, Пари сен Жермена, Атлетика и Волфсбурга, а у дербију дана Јувентус је савладао Манчестер сити.

Једино су Јунајтед и Бенфика подбацили.  А дерби као меч између Јувентуса и Манчестер ситија решио је Марио Манџукић који је гол постигао можда и после фаула, али судија Брих из Немачке који је био близу догађаја није ништа свирао. Била је то добра утакмица, оба тима су имали неколико повољних прилика, али су Торињани ипак за нијансу били бољи. Међутим, ваља рећи да су „ грађани“ играли без неколицине најбољих играча, а на клупи је остао и Коларов, док је Агуеро замењен у финишу меча.

Парижани су потврдили сјајну форму, већ после десетак минута водили су с два гола разлике у Малмеу и практично решили меч. Први погодак постигао је Рабио, који је надвисио своје чуваре и главом матирао голмана Малмеа Виланда. Само неколико минута касније  Ди Марија је једну повратну лопту лако сместио у мрежу. А на почетку другог дела и капитен Парижана Ибрахимовић се уписао уписту стрелаца, апотом је Ди Марија био поново убојит.

Реал је против Шахтјора играо у нешто измењеном саставу, меч су на клупи почели Навас, Бензема, Хамес Родригез и Крос, али Мадриђани су деловали убедљиво. После лепе комбинације коју је започео Модрић, наставио Бејл, а завршио Роналдо су повели. Роналдо није имао тежак задатак, с неколико метара додуше искоса главом је погодио празну мрежу. Већ на почетку другог дела све је било решено, за само седам минута реал је постигао још два гола. Прво је Модрић после продора Роналда савладао голмана Малмеа, а потом је Карвајал лобовао Виланда,а шансу му је припремио Роналдо. У финишу меча Мадриђани су шпопустили и дозволили Шахтјору да смањи резултат.

Промена тренера у Галатасарају није донела никакав помак, Атлетико је и у реванђшу лако савладао турског шампиона, а оба гола постигао је Гризман.  Велику борбу у Менхенгладбаху водили су Борусија и Севиља. Андалужани су били бољи, имали су неколико лепих прилика, али су славили домаћини, који су били спретнији. Повели су голом Стридл,а у другом делу Џонсон је решио све дилеме. А онда је Севиља кренула свим снагама у напад и примила нови гол. Гол Пикола у финишу ништа није променио јер је Стридл само минут касније постиго нови гол.

Волсбург је с доста среће дошао до побее у хладној Москви. „Армејци“ су у већем делу били бољи, имали су и неколико повољних прилика, а Зоран Тошић је у 66. минуту погодио стативу. А онда у контри Ширле је побегао својим чуварима и готово из мртвог угла шутирао. Голман “армејаца” Акинфејев је неспретно закачио лопта која је ишла парарелно с гол линијом и она се откотрљала у  мрежу. У самом финишу меча Ширле је после контре са петнаестак метара матирао Акинфејева и донео “вуковима” пласма у осмину финала.   Фудбалери Астане и трећи пут су ремизирали као домаћини у Лиги шампиона. Казахстанци су одлично почели, повели су головима  Тумасија и Аничића, али им је у наставку понестало снаге и Бенфика је успела да изједначи.

Г. Ковач

Група А

Малме - ПСЖ  0:5 (0:2)

(Рабио у 3.  Ди Марија у 14. и 68. Ибрахимовић у 50. и Лукас у 82. ) Шахтјор – Реал 3:4 (0:1)

(Тексеира у 77. из пенала и 88. и Дентињо у 82. За Шахтјор, а  Роналдо у 18. и 70. Модрић у 50. и Кравахал у 52. за Реал)

Астана - Бенфика  2:2 (2:1)

(Тумаси у 19. и Аничић у 31. за Астану, а Хименез у 40. и 72. за Бенфику)

Борусија (М) – Севиља 4:2 (1:0)

(Штиндл у 37.и 83. и Џонсон у 68. и Рафел 78.за Борусију, а Пиколо у 82. и Банега из пенала у 90.за Севиљу)