СП у Јапану: Српкиње у полуфиналу са Холандијом

У последњој утакмици Треће рунде у Групи Г Србија је савладала Италију са 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25) на Светском првенству у Јапану и као прва на табели иду у полуфинале.
Radost odbojkasica Srbije/Fonet/OSS

Наше даме ће се у полуфиналу борити са Холандијом која је изгубила од Кине са 1:3. У другом пиолуфиналу мегдан ће делити Италија и Кина.

Италијанке су кренуле одлично четврти сет водиле су и стигле до 10:7. Српкиње потом окрећу сет на 10:11 Кирикела је одличним сервисом пореметила пријем Србије за 16:14. Вратиле су се Српкиње у игру преко Михајловићеве и блока Рашићеве за 17:18. Заустављена је Егоне блоком Рашићеве 17:19, а Србија потом води 18:20. Бошковићева и Рашићева доводе Србију на 20:23. Стефана је искористила пенал за прву меч лопту али потом Италијанке освајају поен 23:24. Тијана Бошковић реализовала је напад Србије за 23:25 и прво место на табели.

На почетку трећег сета повеле су Италијанке са 7:4, а на технички тајм-аут отишло се са 8:6 за Италијанке. Одржавале су предност од три разлике нападом Егону 11:8. Два напада Бошковићеве за 11:10, а Егону промашује блок и Србија је изједначила 11:11. Пјетрини је донела брзим нападом вођство Италијанкама од 15:12. А потом су Италијанке одржале три разлике 16:13. Бољи сервис имале су Италијанке а лош пријем Српкиње, било је 19:14. Било је 22:17, прорадио је напад Италијанки, а прочитане Српкиње у нападу. Кад је тешко Бошковићева смањује 22:19, али пролази напад Италијанки 23:19. Заменио је Огњановићеву и Бошковићеву на крају трећег сета Терзић а Буша одличним сервисом ремети напад Италијанки било је 24:23. Ипак Егону је реализовала напад за 25:23.

Повеле су одбојкашице Србије у другом сету, да би Италијанке смањиле разлику од три поена. Када је уследио сервис Бранкице Михајловић следила су два поена Милене Рашић 10:13. На технички тајм-аут отишло се са 12:16, све је полазило за руком Српкињама. 14:18 било је након одличног напада Михајловићеве и поремећеног пријема Италијанки. За 15:20 све је функционисало код Србије, Италијанке нису могле да прођу, уследио је њихов распад система за 15:22. Маја узима три поена за редом на сервису 15:23. 17:23 и мали повратак у меч Италијанки. Две сет лопте нису искористиле Српкиње али је после одличног пријема Рашићева била неумољива за 19:25 на крају другог сета.

У првом сету у већем делу играло се поен за поен, Италијанке у једном моменту имале два разлике а потом Српкиње преокрећу за 17:19 блоком Маје Огњановић, а потом и нови и нови блок Стефане Вељковић за 17:20: Сјајно кување Огњановићеве за 17:21 а потом смо видели добар сервис и напад Тијане Бошковић за 18:24. Уследио је мали повратак Италијанки и три поена за редом 19:24, 20:24, 21:24. Али су Српкиње освојиле први сет 21:25.

Италија-Србија 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25)

НАГОЈА: Хала Нипонгаиши, гледалаца: 500, судије: Родригез-Хатива (Шпанија) и Коладос (Француска).

ИТАЛИЈА: Кирикела 10, Ортолани, Камби, Малинов 3, Де Ђенаро (л), Нвакалор 2, Данези 9, Фар, Пјетрини 15, Јубјан (л), Бозети 5, Сиља, Егону 28, Парокијале.

СРБИЈА: Буша 9, Живковић, Малешевић 1, Михајловић 9, Огњановић 5, Вељковић 10, Пушић (л), Бјелица, Алексић, Стевановић, Рашић 15, Поповић (л), Бошковић 29.

Терзић задовољан

Задовољан је био селектор Србије Зоран Терзић после победе над Италијом.

"С обзиром на то да смо у протеклих неколико дана имали само једну праву утакмицу, ону с Јапаном, било нам је потребно да направимо бољу игру против јаког противника какав је Италија. До сада су биле непоражене, тако да можемо да будемо задовољни. Добро смо одиграли већи део утакмице, видео се мотив без обзира на то што су знале да смо већ у полуфиналу. С већом дозом самопоуздања ћемо приступити мечу за финале", рекао је Терзић.