ПЛС: Паланчани чврсто држе врх

Фудбалери Бачке освојили су важна три бода у дербију са Лозницом. Пред прилично попуњеним трибинама бачкопаланачког стадиона ово је била одлична најава

Бачка – Лозница 3:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин – Вава”, гледалаца око 2.000. Судија: Шегрт (Београд). Стрелци: Ф. Бајић у 40. Тривуновић у 61. и Галић у 85. минуту за Бачку, а Максимовић у 68. минуту за Лозницу. Жути картони: Божић, Јанковић (Лозница). Црвени картон: Јанковић (Лозница) у 87. минуту.

БАЧКА: Чучковић 7, Николић 7, Станковић 8, Илић 8, Томчић 8, Мојсиловић 7 (Бјелош 7), Ф. Бајић 8, Балабановић 8, Носковић 7 (Галић 7), Тривуновић 8, Миловац 8 (М. Бајић -).

ЛОЗНИЦА: Дивац 6, Савиновић 6, Живковић 6 (Дишић -), Јевтић 6, Илић 6, Крстић 6 (Ђурђевић 6), Божић 7, Јанковић 6, Лазић 6 (Ђурић 6), Максимовић 7, Симић 7.

за меч Купа Србије који се игра у среду са Црвеном звездом.

До 40. минута првог полувремена било је евидентно да су Лозничани у Бачку Паланку дошли са циљем да остану непоражени и вребали су грешку домаћина да евентуалним голом направе изненађење. У том периоду бачкопаланачки прволигаш је створио три веома повољне прилике за гол преко Станковића, Носковића и Миловца, али је мрежа Лознице остала нетакнута.

У 40. минуту Зоран Миловац је лепо прошао по левој страни, упутио одличан центаршут пред сами гол где је Филип Бајић највише скочио и довео свој тим у вођство ударцем главом са 6-7 метара.

Домаћи су наставили у истом ритму и почетком другог полувремена, када је Немања Илић у 47. минуту у гужви у шеснаестерцу шутирао, али је лопта окрзнула стативу и отишла у гол аут. Лозничани су немајући куд кренули агресивније ка голу Бачке и у 51. минуту су имали лепу шансу када су из слободног ударца са 25 метара приморали чувара мреже Бачке да лепом парадом спаси свој гол. Капитен Бачке и бивши фудбалер Лознице, Весељко Тривуновић, је у 61. минуту удвостручио предност свог тима оштрим, јаким и прецизним шутем са двадесетак метара мало искоса са десне стране кроз шуму ногу. Гости су успели да смање предност Бачке у 68. минуту када се Максимовић најбоље снашао у шеснаестерцу домаћина и на тај начин учинио последњих двадесетак минута веома неизвесним и узбудљивим. Ипак, домаћин се добро бранио, а Лозница изузев пар полуприлика није озбиљније угрозила гол домаћина. У 85. минуту је ‘’резервиста’’ Бачке Младен Галић распршио све наде Лозничана да у овом сусрету могу извући повољан резултат.

Била је то још једна лепа и квалитетна фудбалска представа у Бачкој Паланци.