СП Француска 2017: Шпанци лако са Словенцима

Жеља словеначког селектора Веселина Вујовића да избегне Русију у осмини финала Светског првенства у рукомету није услишена.

Тим Шпаније је сигурном игром стигао до убедљиве победе. Први пут у каријери селектор  Ђорди Ривера је “надмудрио” легенду југословенског рукомета - 36:26 (18:10).

После стартног вођства Словеније (0:2), Шпанци су већ у 13. минуту имали три гола вишка (9:6), због чега је морао да реагује  Вујовић. Међутим, до одласка на одмор Словенци нису пронашли решење за Давида Балагера, који је с десног крила постигао чак седам голова за 30 минута игре, за огромну предност Шпаније пред наставак - 18:10. Шпанци су у другом полувремену повећали предност, коју су рутински одржали до краја утакмице. Предосећајући овакав исход, Вујовић је уочи утакмице најавио да његови изабраници могу високо да полете, али и да још ниже падну... Пали су до краја на минус 10 голова.

Познати су четири пара осмине финала: Француска - Исланд, Шпанија - Бразил, Словенија - Русија, Норвешка - Македонија.