СП Пекинг 2015: Шубенков донео прво злато Русији

Руски атлетичар Сергеј Шубенков освојио је данас прво злато за своју земљу на шампионату света у Пекингу, у дисциплини 110 метара с препонама.

Шубенков је до титуле дошао у времену 12,98 секунди.

Јамајчанин Хенси Парчмант освојио је сребро резултатом 13,03.

Бронза у времену 13,04 отишла је у руке светског рекордера Американца Аријеса Мерита који одмах након шампионата треба да се подвргне трансплантацији бубрега.

Холанђанка Шиперс златна на 200 м
Холандска спринтерка Дафне Шиперс освојила је данас титулу на 200 метара на првенству света у Пекингу, оборивши рекорд шампионата резултатом 21,63 секунде.

Ово је најбољи резултат на 200 метара остварен у последњих 17 година.

Сребро је припало Јамајчанки Илејн Томпсон која је у циљ ушла у времену личног рекорда од 21,66 секунди, а бронза њеној сународници Вероники Кемпбел Браун - 21,97 секунди.

Јамајчанки Вилијемс злато на 100 препоне
Јамајчанска атлетичарка Данијела Вилијамс освојиила је данас титулу у дисциплини 100 метара с препонама на првенству света у Пекингу.

Вилијамс је победила у финалу личним рекордом од 12,57 секунди, док је сребро припало Немици Синди Роледер у времену 12,59 секунди.

Бронза је отишла у руке Белорускиње Алине Талај која је резултатом 12,66 поставла национални рекорд.