Суботичани чувају прво место

У дивном амбијенту пред око 1.200 гледалаца одиграна је добра рукометна утакмица. Заслужени тријумф “путара”. Суботичани су у 11. минуту повели са 6:2. Каћани нису искористили два седмерца.

Спартак Војпут - Југовић 22:21 (13:10)

СУБОТИЦА: Спортска хала Дудова шума, гледалаца 1.200, судије: Црњански и Алимпић (Бачка  Паланка). Седмерци: Спартак Војпут 4 (4), Југовић 8 (3). Искључења: Спартак Војпут 8, а Југовић  8 минута.

СПАРТАК ВОЈПУТ: Вукославовић, Косовић, Пејић, Ђекић 3, Кнежевић 7, Ковачевић, Галфи, Бојановић 2, Јовановић, Радуловић (16 одбрана и 3 седмерца), Дистол 1, Жупањац 7 (4), Јелић 1, Калтак 1, Ракоција и Вуковић.

ЈУГОВИЋ: Перовић 2, Селеш 3, Врговић 1, Шипка 2, Лисица 4 (2), Н. Куртеш, Ратковић, Покрајац, Гроздић, Матановић, Добријевић, А. Куртеш 2, Вучићевић 7 (1), Милосављев (12 одбрана), Кочић и Јокић.

У дивном амбијенту пред око 1.200 гледалаца одиграна је добра рукометна утакмица. Заслужени тријумф “путара”. Суботичани су у 11. минуту повели са 6:2. Каћани нису искористили два седмерца. Тренер Каћана Марковић је био принуђен да тражи тајм-аут код резултата у 7:3 у 16. минуту. Међутим, много тога се није променуло, Суботичани су на одмор отишли са три гола разлике у своју корист.

Ни на почетку другог дела се ништа није променуло. Уу 40. минуту било је 16:12- Распуцао се Бојан Жупањац, као и Милан Кнежевић, а на голу је био изванредни Радуле Радуловић који одбранио три седмерца. Код  резултата(16:13) тренер путара Зељковић затражио  је тајм-аут. А чини се да је коначан резулат решен у 53. минуту,  када су Суботичани стекли предност од шест голова разлике (20:14). Додуше, у финишу утакмице Каћани су смањили резултат, али за прокрет није било времена.

Верна публика је Суботичане испратила громогласним аплаузима,а прегршт похвала добио Милан Кнежевић који је постигао три голова у финишу и решио победника. Екипа Југовић оставила је добар утисак и поред пораза.