Светска лига 2016: Делфини потопили и Американце

Србија је победом над САД на финалном турниру Светске лиге за ватерполисте у кинеском граду Хуиџу од 10:8 освојила прво место у Б групи

Србија - САД 10:8 (4:2, 3:2, 2:2 ,1:2)

ХУИЏУ: Базен Хуиџиу Јиншан лејк, гледалаца 500, судије: Флахив (Аустралија) и Наумов (Русија). Играч више: Србија 4 (2), САД 10 (1). Два играча више: САД 2 (1).

СРБИЈА: Г. Пијетловић, В. Рашовић, Гоцић 1, Ранђеловић, Суботић, Д. Пијетловић 1, Убовић, С. Рашовић 2, Јакшић 1, Филиповић 2, Прлаиновић 2, С. Митровић 1, Б. Митровић.

САД: Мозес, Данстејн 1, Вавић, Оберт 1, Релс, Купидо 1, Самјуелс, Азеведо 1, Бовен 2, Халок 2, Смит, Ман, Барон.

и у петак ће у четвртфиналу играти са четвртопласираном екипом из А групе, а то је Јапан.

Прва четвртина је протекла у егал игри, до претпоследњег минута било је 2:2, а онда је Страхиња Рашовић дао два гола. У другој деоници боље су играли наши момци, а Савиће је много комбиновао. Филип Филиповић је повисио на 5:2, да би Душко Пијетловић затим са два гола донео предност од 7:3. После гола Андрије Прлаиновића почетком трећег дела за 8:4 уследиле су компликације. Американци су почели да добијају играча више у серијама, а прилику са два играча више искористили су да смање на 8:6. Прлаиновић је повисио на 9:6. у финишу овог дела игре. Американци су у четвртом периоду смањили на 9:8 преко Оберта и Дунстејна, а онда је Филиповић два минута пре краја утакмице поставио коначан резултат.

Андрија Прлаиновић је истакао да је физички меч био тежак са критеријумом суђења знатно другачијим од оног у дуелу са Бразилом.

- Американци су напредовали од 2013, када их је преузео Удовичић, посебно млади играчи. У овом тренутку могу са сваким да играју па и са нама. Најважнија је победа и да смо се показали када су се приближили на само један гол - рекао је Прлаиновић.

Страхиња Рашовић је додао да је најважнија победа.
- Имали смо све време резултат и контролу, а испало је на крају да бранимо тријумф. Мало смо пали у финишу али бодови нису измакли - рекао је старији Рашовић.