(УЖИВО) РЕВАНШ МЕЧ БАРАЖА КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА СП: Србија победила Шпанију са 25:22, али то није било довољно за пласман на планетарну смотру

Рукометши Србије победили су Шпанију са 25:22 у другој утакмици баража у новосадском Спенсу, али то није било довољно да се пласирају на Светско првенство, јар су у првој утакмици изгубили са четири разлике, па је Шпанија отишла на Светско првенство
1

Крај утакмице.

59. минут: Седмерац за Србију, погодио је Илић за 25:22. Србија има играча више, искључен је Данијел Душенбајев. Шпанци одлучили да играју без голмана после тајм-аута. Милосављев брани, али у последњем нападу Србија није успела да дође до укупног поравнања и седмераца. Де Варгас је одбранио шут Коса и остало је 25:22. Шпанија је отишла на Светско првенство.

58. минут: Шпанци и даље на "минус два" - 24:22. Још два минута наде за Србију.

56. минут: Шпанија опет на "минус два" Соле је погодио за 23:21.

54. минут: Србија вратила на "плус четири", стрелац Орбовић за 23:19. Но, на другој страни враћа Гвардиола за 23:20.

51. минут: Шпанија први пут на утакмици долази на "минус три" - 21:18, а о онда и на "минус два" 21:19. Шпанци све опаснији, за разлику од наших рукометаша, који су знатно бољи и опаснији били у првом полувремену.

48. минут: Шпанци су смањили предност Србије на 21:17. Коралес је почео све боље да брани на голу Шпаније.Имала је Србија велику предност, али су Алекс Душебајев и Данијел Фернандез смањили предност на четири гола.

46. минут: Илић је овога пута био прецизан са седмерца и опет је донео шест голова предности. Шпанија је у нокдауну, одржава се контакт игром и прекидима.

43. минут: Кукић доводи Србију на 19:14, а само минут касније Илић голом доноси Србији први пут на утакмици "плус шест" - 20:14.

37. минут: Први су до гола дошли Шпанци и смањили на 15:12. Србија има играча мање. Пешламбег се реванширао, а онда из контре Ђукић за 17:12. Нажалкост том приликом се и повредио. На другој страни седмерац и гол за Шпанију за 17:13.

36. минут: Нема погодака на почетку другог дела, на виделу су чврсте одбране на обе стране.

Крај првог полувремена

27. минут: Јовановић из седемерца за 15:10. Али одмах враћају Шпанци преко Фернандеза за 15:11. Добра игра нашег тима у првом полувремену.

23. минут: Илић погађа из седмерца за 12:7. Бо одмах узвраћају Шпанци и смањују на 12:8. Шпанци сада лакше долазе до нашег гола.

19. минут: Србија из седмерца погађа за 10:6, а има и играча више. Колаковић у празан гол за 11:6."Орлови" су на брзу шпанску игру одговорили истом мером и изашли као ефикаснији тим.

17. минут: Кукић је одвео Србију на 9:4. Македа смањује на 9:5. Он и Душенбајев одржавају Шпанце у животу.

13. минут: Србија води са 7:2. Милосављев и даље одличан, скинуо је већ два зицера у последње две одбране.

10. минут: Кос је одвео Србију на 5:1 у 10. минуту, што је натерало селектора Шпаније Риберу да тражи тајм-аут.

8. минут: Србија је отишла на 4:1.При том је одличан на голу Србије Милосављев у првих осам минута, добра је и одбрана тима. Одличан почетак Србије.

4. минут: Прва четири минута меча припала су Србији која је повела са 2:0.

Селектор Борис Ројевић и његови пулени су обећали да ће на терену дати и преко максимума у жељи да изборе одлазак на планетарну смотру најбољих.

У првом мечу одиграном у среду Шпанија је победила резултатом 32:28. Нашим репрезентативцима сада је потребна победа са пет голова више, а у случају тријумфа са четири гола разлике приступиће се извођењу седмераца.

Победник баража ће на Светско првенство које се игра се наредне године, од 14. јануара до 2. фебруара, у Хрватској, Данској и Норвешкој.