Преминуло још седам грађана Србије, укупно заражених 2.200

Члан Кризног штаба та борбу против коронавируса епидемиолог др Предраг Кон саопштио је до данас да је у Србији потврђених 2.200 случајева заразе Ковид-19.
korona virus, pixabay
Фото: pixabay

У последња 24 сата тестирано је 1.119 грађана од чега је код 292 потврђено присуство вируса. Хоспитализовано је укупно 1.197 оболелих, а 101 је на респираторима.

Нажалост, у последња 24 сата још седам грађана Србије је изгубило битку са вирусом. Преминула су три мушкарца и четири жене. Просек година преминулих је 64,5.Тиме је број преминулих у Србији порастао на 58.

Они су имали коморбидитете, односно више других придружених болести које су допринеле нежељеном исходу.

До 15 часова у Републици Србији тестиране су укупно 8.552 особе које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.

Свим здравственим радницима потребна заштитна опрема

Епидемиолог Предраг Кон потврдио је да је неопходно да и здравствени радници који раде у установама које нису задужене за збрињавање пацијената оболелих од Ковид-19 буду обезбеђени заштитном опремом какву имају Ковид болнице.

Одговарајући на питање новинара у Палати Србија, Кон је рекао да тренутна ситуација и то захтева.

У овој ситуацији биће неопходно да се обезбеде и ти здравствени радници са опремом која је намењена за Ковид болнице, док Ковид позитивни из тих установа би требало да буду пребачени у Ковид болнице, рекао је Кон, преноси Танјуг.

Он је то рекао поводом заражених лекара у Институту “Дедиње” које је инфицирао један од пацијената, и додао да је у извештају са операције наведено да су сви у сали имали заштитну опрему.

Кон је истакао и да ће се проценити да ли је у оваквој ситуацији потребно смањити број операција и примати само хитне случајеве, што би важило и за Дедиње.

Не можемо оставити здравствене раднике незаштићене у ситуацији када им се појаве овакви случајеви, с друге стране основна намера је да такве болнице остану Ковид слободне, међутим, ту се поставља питање како ћемо знати да ли су пацијенти ушли у инкубацију или не, рекао је Кон.

Каже да је једна од молби директора Института “Дедиње” Милована Бојића била да се сви пацијенти који долазе тестирају.

Међутим, онда иде одговор на ту његову молбу да ако се сви тестирају у фази инкубације могу да буду и лажно негативни, указао је Кон.

Због тога ће, каже, кризни штаб покушати да пронађе најповољније и најрационалније решење.

EUR/RSD 117.1776
Најновије вести