Притвор до три месеца осумњиченима за превару са становима

БЕОГРАД: Специјални суду у Београду одредио је данас притвор до три месеца шесторици осумњичених за продају празних станова у Београду уз лажну документацију, док је одбио предлог тужилаштва за притвор једног осумњиченог.
specijalni sud, tanjug
Фото: Tanjug /S.Radovanovic arhiva

Портпаролка суда Бојана Станковић прецизирала је за Тањуг да је судија за претходни поступак Посебног одељења за организовани криминал одредио притвор осумњиченима због постојања опасности да ће ометати истрагу утицањем на сведоке.

Истим ресењем одбијен је предлог Тузиластва за организовни криминал за одређивање притвора према Н. В. као неоснован.

Против наведеног ресења окривљени, њихови браниоци, као и Тужиластво за организивани криминал имају право жалбе у року од три дана кривичном ванрасправном већу.

Тужилаштво за организовани криминал покренуло је данас истрагу против укупно 11 осумњичених да су као организована криминална група препродавали празне станове у Београду и предложило да се седморици осумњичених одреди притвор.

Наредба тужилаштва о спровођењу истраге због кривичних дела "удруживање ради вршења кривичних дела"и "превара у саизвршилаштву” донета је против Зорана Ранковића, Александра Лалића, Владимира Милановића, Горана Ђурђевића, Николе Јоловића, Драгана Живковића, Драгана Неговановића, Петра Мишчевића, Јожефа Павлова, Немање Вучићевића и још једне особе која је у бекству.

После саслушања, тужилац је предложио да се у односу на седам окривљених одреди притвор, за двојицу је предложио меру забране напуштања боравишта, док је Петар Мишчевић пуштен да се брани са слободе без мера. 

Притвор је одређен за Ранковића, Лалића, Милановића, Јоловића, Живковића, Неговановића.

Како је јуче саопштила полиција, Ранковић је осумњичен да је током 2017. године организовао криминалну групу која је користећи станове на територији града Београда, чији су власници преминуле особе и Град Београд, а на основу фалсификованих докумената, књижила станове у земљишне књиге Републичког геодетског завода (РГЗ) на неког од припадника групе или на лица која су повезана са групом, а потом их продавала испод њихове тржишне цене. 

Приликом претреса станова и других просторија која користе осумњичени пронађени су унапред припремљени фалсификовани уговори о купопродаји непокретности, уговори о откупу станова, потврде да су у целости исплаћени станови и више десетина фалсификованих печата државних институција са којима је урађена овера претходно припремљене фалсификоване документације.

Како је утврђено, на овај начин је криминална група стекла противправну корист од 30.000.000 динара, а оштећени су купци, законски наследници преминулих и Град Београд. 

EUR/RSD 117.1776
Најновије вести