Град улаже у доградњу и обнову школа и обданишта

Изградње нових вртића или школа неће бити у 2018. години, али ће бити доградње садашњих зграда и радова који ће побољшати услове коришћења постојећих школских и предшколских објеката, кажу у Градској управи за образовање.
Архива Дневника
Фото: Архива Дневника

У плану за ову годину је и израда пројеката и добијање дозволе за нови вртић у Ораховој улици на Клиси, након чега би требало да уследи и градња. Осим тога, у 2018. години из покрајинског буyета ће бити издвојено 45,3 милиона динара за завршетак дугоочекиване централне кухиње Предшколске установе „Радосно детињство”, одакле ће оброцима бити снабдевани сви државни вртићи у Новом Саду. 

У Градској управи кажу да је у овој години планирана и надградња терасе и формирање радних соба у вртићу у Руменки, доградња и формирање радних соба и прихватне кухиње у забавишту у Старим Лединцима, а предвиђају се и радови „у циљу озакоњења објеката” ПУ у Буковцу, Каћу, Ковиљу и у улицама Полгар Андраша и Антона Урбана. У  плану је, између осталог, и завршетак обнове забавишта у Улици Павла Папа.

Највећи инвестициони подухват и ове године биће градња Музичко-балетске школе с концертном двораном на Лиману 3, односно наставак радова, за шта је планирано нешто више од 300 милиона динара. По информацијама из Градске управе, у 2018. години ће бити уграђене топлотне пумпе за загревање Гимназије „Исидора Секулић”, за шта је намењено 37,2 милиона динара, рачунарском опремом поновиће се гимназије „Јован Јовановић Змај”, „Светозар Марковић” и „Исидора Секулић”, као и Средња школа „Светозар Милетић”, у укупном износу од 1,8 милион динара.

Што се тиче године за нама, 34,6 милиона динара издвојено је за реконструкцију и санацију вртића у Улици Златне греде 6, односно 6,7 милиона на санацију вртића у Улици Павла Папа 9. Радови на оба објекта су још увек у току. У вртићу у Мародићевој улици замењена је дотрајала спољашња столарија, а у вртићу у Улици Бранимира Ћосића још увек је у току адаптација таванског постора у библиотеку, реконструкција крова, олука и стреха, као и поправка фасаде и зидова. Највише новца из буyета, што се тиче образовања, прошле године било је усмерено на изградњу Музичко-балетске школе. За то је утрошено нешто више од  320 милиона динара. Осим тога, неке од већих инвестиција биле су набавка рачунарске опреме и клима-уређаја за учионице у ТШ„Милева Марић Ајнштајн”, у вредности од 2,5 милиона динара, као и уградња система за аутоматску дојаву пожара у „Светиној” гимназији, за два милиона динара.    

Д. Ристић

У вртић у Златне греде после зимског распуста

Иако је крај дугоочекиване обнове вртића у Улици Златне греде најављен за претходну годину, у Градској управи за образовање кажу да ће радови ускоро бити завршени, те се очекује да ће то забавиште поново почети да ради после зимског распуста. Доградња шест нових учионица и библиотеке у ОШ „Иво Лола Рибар”, започета летос, тренутно је застоју, кажу у Управи, и требало би да буде завршена ове године.

 

EUR/RSD 117.1776
Најновије вести