У Свилари и Еђшегу тренинзи о комуникацији с тешким странкама

Радници на шалтерима, у култури, туризму и угоститељству, таксисти, возачи јавног саобраћаја, полицајци, продавци и сви остали који пружају услуге у граду, кроз сет едукативних семинара имаће прилику да постану амбасадори тзв. новосадске љубазности.
д
Фото: ЕПК 2021

Кроз пројекат „Нови Сад – Град љубазности”, који је покренут у циљу побољшања пословне комуникације и асертивности новосадских јавних службеника, ових дана у културним станицама „Свилара” и „Еђшег” реализују се први тренинзи на тему „Комуникација с тешким странкама”. Тренинге држи дипломирани психолог и тренер за пословне комуникације Вера Дуњић, која је иначе и ауторка пројекта, која нам је рекла да је идеја да се у граду подигне ниво љубазности, те да се Новом Саду и Новосађанима врати ниво који им и припада.

– Старамо се о томе да препознамо које су све наше зоне побољшања, где можемо да се оснажимо у вештинама пословне комуникације, а све с циљем да се срдачност, отвореност и комуникативност која је толико чувена, врати у виду бренда „новосадске љубазности” – истакла је Вера Дуњић. – Биће обучено више од 600 амбасадора љубазности, а на тренинге иду они који деле нашу визију и мисију о лепоти и лакоћи пословања кад је она на високом културном нивоу, уз пуно разумевање људске природе. Надамо се да ће се оно што нам се не свиђа у овом тренутку, као што су примитивизам, некултура у опхођењу и бахатост, вратити у мале ћошкове, а да ће суграђани који иначе по својој природи јесу љубазни, добити своје право да им се призна да је то пожељан образац понашања у Новом Саду. На тај начин припремамо се за 2021. годину, у којој ће наш град бити Европска престоница културе.

Једна од учесница тренинга, одржаног у „Свилари”, била је и радница опште управе Градске управе Биљана Франк, која нам је рекла да је семинар веома користан и поучан за све учеснике.

– Врло је корисно и мислим да би сви службеници јавне управе требало да прођу ову обуку – казала је Биљана Франк. – Нови Сад јесте град љубазности. Радим на шалтеру са странкама и свака странка која дође из другог града нам каже да смо љубазни, пријатни и фини.

У првој фази пројекта биће одржано 30 семинара на теме које су у вези с пословном културом и опхођењем. Ауторка пројекта је рекла да ће у наредној фази бити позвани сви грађани добре воље који желе да буду амбасадори љубазности и желе да им се придруже. Планирано је да институције које прођу тренинге буду обележене као зоне љубазности. Биће организован и избор за најљубазнијег продавца, таксисту и томе слично, а у одабир ће бити укључени и сви Новосађани.

Истовремено с тренинзима, студенти пословне психологије на Факултету „Др Лазар Вркатић” уз менторство проф. др Жељке Бојанић реализују истраживања о нивоу пословне културе и љубазности који ће послужити као репер за проверу резултата пројекта. Пројекат „Нови Сад – Град љубазности” реализује Удружење „Зона љубазности“ у сарадњи с Факултетом за правне и пословне студије „Др Лазар Вркатић” и уз подршку Фондације „Нови Сад 2021 – Европска престоница културе”.

В. Бијелић

 

EUR/RSD 117.1627
Најновије вести