Бачкопаланчани извојевали веома важну победу

Врло важну победу су забележили фудбалери бачкопаланачког суперлигаша у мечу са шабачком Мачвом највише захваљујући двоструком стрелцу Луки Луковићу.
Luka Lukovic/J. Grlic

Прво полувреме протекло је углавном у игри између два шеснаестерца, с тим што је домаћа екипа имала већи посед лопте, али без резултата. Гости су играли веома дисциплиновано стрпљиво чекајући шансу да евентуално стекну резултатску предност.

У наставку утакмице Бачкопаланачани су кренули агресивније што је резултирало вођством и лепим голом Луковића. Он је примио лопту сасвим по десној страни, ушао у шеснаестерац Мачве, предриблао одбрамбеног играча, погодио сами угао Филиповићевог гола и зарадио аплаузе са лепо попуњених трибина.

Међутим, тада долази до пада у игри домаћих што је изгледа постало правило када играју на свом терену. Шапчани су то умели да казне седамнаест минута пре краја утакмице преко резервисте Јеремића. Код резултата 1:1 гости су имали изгледну прилику да направе потпуни преокрет, али је нису реализовали. Тада смо видели праву опсаду Филиповићевог гола и било је само шпитање тренутка када ће Бачка поново стећи предност. У 86. минуту Лука Луковић је са двадесетак метара погодио исто место као код првог гола. Био је то заиста мајсторски гол за ерупцију одушевљња навијача и домаћих играча.

Д. Зорић

ОФК Бачка – Мачва 2:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион “Славко Малетин – Вава”. Гледалаца преко 1.000. Стрелци: Луковић у 59. и 86. минуту за ОФК Бачку, а Јеремић у 73. минуту за Мачву. Жути картони: Варга, Тасић (ОФК Бачка), Јевтић, Гаврић, Гемовић (Мачва).

ОФК БАЧКА: Јеврић 7, Варга 8, Димитријевић 6 (Чековић 7), Илић 7, Тасић 7, Бјелош 8, Ф. Бајић 6 (М. Бајић 7), Швоња 7, Луковић 8, Ђорић 7, Мићић 7 (Шарац -).

МАЧВА: Филиповић 6, Пејовић 7, Јевтић 6 (Марковић -), Ивић 7, Ристивојевић 7, Лазаревић 7, Арсенијевић 7, Гаврић 7, Матић 7, Милинковић 6 (Обровац -), Гемовић 7 (Јеремић 7).