Бечеј се реванширао Коњарнику у баражу за попуну Друге футсал лиге: Мајсторица ће пресудити

Момци с Тисе су се, готово истом мером, реваширали Београђанима у другој утакмици баража за попуну Друге футсал лиге Србије.
Becej futsal

У легендарном „храму спортова“ на Вождовцу било је 4:2 за Коњарник, а у Бечеју 4:3 за домаћи тим. Мајсторица у хали „Шумице“ наредног викенда ће одлучити ко ће се идуће сезоне наћи у друголигашком каравану, а према приказаној игри крај Тисе, то заслужују обе екипе.

Гости су боље отворили утакмицу, пошто је Никола Јанковић већ у 3. минуту довео Београђане у вођство. Наставило се с обострано борбеном игром, али су, захваљујући добрим интервенцијама оба голмана, мреже мировале до одласка на одмор.

У наставку је виђена другачија слика. Домаћи су борбености придодали и ефикасност и већ у 5. минуту уследило је изједначење, преко Бојана Ћулума. Стрелац гола за госте Јанковић је у 28. минуту снажним шутем уздрмао стативу, а минут касније Мандаyић је одапео левицом, лопта се измигољила голману из руку и прешла гол линију. То као да је био стимуланс да се крене још жешће, па је Голуб у 31. минуту довео домаћина у вођство од 3:1. Казна за промашаје домаћих који су уследили после тога, стигла је после поготка Вићића у 34. минуту.

То је био знак да гости крену на све или ништа. Смењивали су се напади Београђана, али је чувар мреже Бечејаца Зоран Ћурчић бриљирао на голу. У периоду притиска гостију, Ћулум је у 38. минуту истрчао контру и није био прецизан, али јесте минут касније за 4:2. После тога је и голман гостију кренуо у напад, а Јанковић, који је започео голеаду крај Тисе, завршио је серијал голова за коначних 4:3.

Текст и фото: В. Јанков

Бечеј 2003 - Коњарник 4:3 (0:1)

БЕЧЕЈ: Спортска дворана ОСЦ „Ђорђе Предин Баyа“, гледалаца: 500,  судије: Стајић (Врање) и Ристић (Ниш). Стрелци: Ћулум у 25. и 39, Мандаyић у 29. и Голуб у 31. минуту за Бечеј 2003, а Јанковић у 2. и 40. и Вићић у 34. за Коњарник. Жути картони: Ћулум (Бечеј 2003), а Вићић и Ристановић (Коњарник). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 2003 7(3+4), Коњарник 5 (2+3).

БЕЧЕЈ 2003: Ћурчић 9 (18 одбрана), Кораћ 6,5, Дражић 7, Мандаџић 7,5, Голуб 7,5, Дабижљевић 7, Воргучин 7, Ћулум 8, Дурмиши 7, Кобиљски 7, Ловре 7, Васин 7,5, Вадаски -.

КОЊАРНИК: Дрндаревић 7 (8 одбрана), Јанковић 7,5, Шљукић 7, Вићић 7, Ристановић 7, Благојевић -, Милосављевић 6, Милутиновић 6,5, Миловац 6, Ковачевић 6,5.