Бундес лига: Ајнтрахт шокирао Борусију

Ајнтрахт је савладао Борусију (Дортмунд) са 2:1 (1:1) у гостима, у мечу 27. кола немачке Бундес фудбалске лиге.
bundes

Био је ово директан дуел за четврто место које води у Лигу шампиона. На седам кола до краја, Ајнтрахт има седам бодова више од Борусије и Бајера и близу је пласмана у Лигу шампиона.

Гости су повели аутоголом Шулца у 11. минуту, а резултат је поравнао Хумелс у 45. минуту, на асистенцију Џана.

Илсанкер је постигао погодак за  Ајнтрахт  у 66. минуту, али је после прегледаног снимка утврђено да је био офсајд у зачетку акције, па је гол поништен.

Дортмунд је имао више лопту у свом поседу, али је боље шансе стварао Ајнтрахт. Победу гостима донео је Андре Силва, голом у 87. минуту. Асистент је био Костић.  Филип Костић и Лука Јовић одиграли су цео меч.

Бундеслига, 27. коло: Аугзбург – Хофенхајм 2:1 (2:0) (Варгас 8, Хан 23 – Сков 86), Бајер (Леверкузен) – Шалке 2:1 (1:0) (Аларио 26, Шик 72 – Хунтелар 81), Борусија (Дортмунд) – Ајнтрахт 1:2 (1:1) (Хумелс 45 – Шулц 11 (аг), Силва 87), Мајнц – Арминија 1:1 (0:0) (Бросински 56 (п) – Воглсамер 76), Волфсбург – Келн 1:0 (0:0).