БУНДЕС ЛИГА Бајерн пао са пенала

Шампион Немачке Бајерн из Минхена поражен је на гостовању Борусији Менхенгладбах у сусрету 14. кола Бундеслиге, 2:1 (0:0).
1

Био је то други узастопни пораз за Баварце пошто су претходно поражени и код куће истим резултатом од Бајера из Леверкузена, а после овог меча, шампион је пао на шесто место.

Победа је Менхенгладбах учврстила на челној позицији са 31 бодом јер је до тријумфа дошао и упорни пратилац екипа Лајпцига и то код куће против Хофенхајма, док је Борусија Дортмунда са пет лопти у мрежи испратила кући екипу Фортуне из Дизелдорфа.

Јунак меча у Менхенгладбаху био је двоструки стрелац, Алжирац Рами Бансебаини. Голова у првпом делу није било а онда је у 49. минуту Бајерн стигао до предности и то преко Ивана Перишића. Био је то прецизан шут из окрета са ивице казненог простора. Ипак, предност гостију трајала је свега 11 минута. Играо се 60. минут када је Хофман извео корнер а Бансебаини ударцем главом проследио лопту у мрежу.

Финиш је био драматичан, у 90. минуту Хави Мартинез је скривио пенал, добио је други жути, аутоматски и црвени картон и Бансебаини је прецизним ударцем са беле тачке донео победу „Меншу”.