Бундес лига: Голеаде Дортмунда и Менхенгладбаха

Фудбалери Борусије Дортмунд савладали су Падерборн у мечу 29. кола немачке Бундеслиге – 1:6 (0:0).
Фонет/АП/Борусија Менхенгладбах-Унион Берлин

Сви голови пали су у другом полувремену и екипа Падерборна добро се држала у том делу меча.

Азар је добро испратио акцију са леве стране и одбијену лопту спровео у мрежу у 54. минуту. Потом је Санчо на сличан начин погодио празну мрежу у 57. минуту. Ханемајер је смањио на 1:2 са пенала у 72. минуту.

Санчо је шутем из близине повећао предност у 74. минуту. Хакими је шутем по земљи погодио мрежу у 85. минуту. Шмелцер се уписао у стрелце шутем са пар метара од гола у паду у 89. минуту. И на крају у 90+1. минуту Санчо је реализовао контру.

Борусија Менхенгладбах на свом терену постигла је четири гола. Нојхаус је издржао дуел и погодио мрежу у 17. минуту. Тирам је главом у 41. повећао вођство.

Андерсон је такође главом смањио предност домаћих у 50. минуту. Тирам је на другој стативи погодио празан гол у 59. минуту. Плеа је у 81. минуту постигао леп гол после центаршута са леве стране захватио је из прве лопту за 4:1.

Борусија Менхенгладбах – Унион Берлин 4:1 (2:0)