Четвртфинале војвођанског купа: Пао још један српсколигаш

Војводина - Младост 2:0 (2:0)
lopta_u_mrezi_1

БАЧКО ГРАДИШТЕ: Игралиште у СРЦ „Ђорђе Тапавица Yоља”, гледалаца 200, судија: Ранисављевић (Сремска Митровица), стрелци: Н. Кудрић у 36. Марјановић у 42. минуту. Жути картони: Д. Кудрић, Марјанов (Војводина), Докнић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Милованов 8, Вендер 7, Д. Кудрић 7 (Поповић), Билбија 7,5, Радуловић 7, Јанковић 7, Н. Кудрић 8 (В. Михајловић), Вејин 7, Јушковић 7,5 (Новаковић), Икрашев 7, Марјанов 8.

МЛАДОСТ: Лолић 6,Томић 6, Стојисављвић 6,5, Кнежевић 5,5 (Марић 7), Докић 6, Стојановић 6, Тривуновић 6, Врбашки 6,5 (Паповић 7), Лалић 6,5, Ковачевић 6 (Гојковић 6,5), Нинковић 6.

Градиштанци настављају усшпешно да играју на два колосека, у Суботичкој лиги су лидери а у Купу догурали до полуфинала. До тог успеха стигли су после победе над српсколигашем из Бачког Јарка. Победи нема шта да се приговори. Тако су момци најстаријег клуба имена Војводина забележили највећи успех у клупској историји, а Младосташима остаје трка за опстанак у конкуренцији српсколигаша.  В. Јанков

Братство - Кабел 1:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Игралиште у Чонопљи, гледалаца око 300, судија: Бикић (Зрењанин), стрелац: Јухик у 48. минуту. Жути картони: Вуковић, Перовић (Братство), Кнежевић, С. Илић (Кабел).

БРАТСТВО: Кронић 7,5 (Габрић), Ивановић 7, Ресановић 7, Јухик 8 (Носковић), Вуковић 7, Бајчев 7,5, Перовић 6,5 (Макар 7), Сремчевић 7, Вукић 7, Швељо 7, Станковић 8.

КАБЕЛ: Пилиповић 6, Пејић 6, Миљевић 6,5, Пантелић 6,5, Лончар 6, Карић 6, Г. Илић 6 (С. Илић 6), Кнежевић 6, Владић 6, Клајић 6, Петровић 6.

У првом полувремену играло се тактички и са пуно надмудривања, а прави фудбал виђен је тек у другом полувремену. У 48. минуту Бајчев је продро по десној страни, идеално центрирао, а Јухик се бацио, у паду захватио лопту главом и послао је у мрежу. Прилику да увећа предност имао је Вукић, када је шутирао снажно, али је лопта завршила тик изнад пречке.

Ј. Бањац

Омладинац - Динамо 4:3 (0:0, 0:0)

НОВИ БАНОВЦИ: Стадион Омладинца, гледалаца 150, судија Гњатовић (Нови Сад). Стрелци са пенала: Лежајић, Мојсиловић, Спасић и Дабић за Омладоинац, Теофанов, Терзић и Арнаутовић за Динамо.Жути картони: Бићанин, Рогановић (Омладинац), Рашић, Терзић (Динамо).

ОМЛАДИНАЦ: Јагодић 8, Иветић 7, Рогановић 7 (Мојсиловић 7), Хаска 7, Радовић 7, Стевановић 7, Дабић 7, Гајић 6, Бићанин 7, Божиновић 7, Лежајић 7, Спасић 7 (Ранђић).

ДИНАМО: Томић 8, Дашић 7, Терзић 7, Вуковић 7 (Јавор), Рашић 7, Петровић 7, Симеуновић 7, Николајев 7, Кркобабић 7 (Булатовић), Теофанов 7, Јаковљевић 7 (Арнаутовић).

Играо се добар фудбал, било је сијасет шанси на обе стране, али стрелци су потпуно били непрецизни. Утакмица у регуларном току завршена је непопуларним резултатом 0:0. По правилима Куп утакмица пришло се извођењу пенала, у коме су домаћини били бољи извођачи. И тако су се пласирали у полуфинале Купа на територији Војводине.

Б. Р.

Раднички (З) - Подриње 2:3 (1:2)

ЗРЕЊАНИН: Игралиште крај Скробаре, гледалаца  200, судија: Рељић (Врбас), стрелци: Савановић у 45. (из једанаестерца) и Вуковић Лисичић у 81. за Раднички, а Мијаиловић у 5. Требавац у 12. и Ђурђевић у 92. минуту за Подриње.

РАДНИЧКИ: Ђурин, Милин, Бјелица (Грбић), Јованов, Крстинић (Миливојев), Радивојевић, Ковачевић, Вукеља, Савановић, Матић, Татић (Вуковић - Лисичић).

ПОДРИЊЕ: Ралић, Теодоровић, А. Радовановић (Н. Радовановић), Пршић, Ђурђевић, Требавац, Пантић, Арсеновић (Рого), Томић, Ивић (Павловић), Мијајиловић.

Гости из Мачванске Митровице до победе стигли су у последњим секундама меча, после грешке Зрењанинаца на средини терена.