Циркус у Суботици, Спартак победио Борац

Фудбалери Спартака савладали су вечерас на свом терену Борац из Чачка са 3:1 (1:1), у последњој утакмици 17. кола Суперлиге Србије.
Vladimir Torbica

Спартак је боље отворио утакмицу, чешће нападао и, утисак је, више желео победу. Прву шансу имао је капитен Владимир Торбица, који је са 18 метара избео слободан ударац, али је лопта отишла преко пречке. У 20. минуту догодио се спорни тренутак, када је Савковић ушао у казнени простор гостију, два играча Борца су га срушила, али је судија Илић само одмахнуо.

У 27. минуту гости су извели напад преко Филиповића који је одлично центрирао до Лазара Ивановића који је, искоса са 16 метара, пласира лопту у гол, за вођство Чачана од 1:0. Спартак је тада кренуо још офанзивније, покушавао брзо да дође до изједначења, али је одбрана Борца по правилу била на месту. У 35. минуту, Радовановић је био у шанси, али је главом лопту послао преко пречке. “Плави голубови” су  пропустили прилику и у 40. минуту, када је, после центаршута Чечарића, Савковић шутирао са само три метра, али - преко пречке.

У 42. минуту досуђен је пенал за Спартак, када је у продору био Бојан Чечарић, а срушио га је у казненом простору Пропадало. Судија је показао на белу тачку, а незадовољни играчи Борца опколили су судију, који је показао црвене картоне Јовановић и Пуповцу. Прекид је потрајао неколико минута, али ипак се ипак прешло на извођење пенала, из којег је Миле Савковић изједначио.

Играчи Борца нису изашли на терен у наставку, већ су седели на трави, на тај начин израшавјући незадовољство и протест. Ипак, наставили су нешто касније да играју. Фудбалери Спартака у другом делу били су доминантни, уосталом имали су два игрча више, док је Борац покушавао да сачува резултат 1:1.

У 51. минуту је Владимир Торбица погодио мрежу и довео домаћина до предности од 2:1. Запретили су Чачани у 75. минуту, када је слободан ударац извео Обрадовић, а голман Остојић био на мукама. У 83. минуту, поново је оправдано досуђен пенал за домаћина, чији сигурни реализатор је био Радовановић, поставивши коначних 3:1.

С. Стојиљковић

Спартак - Борац 3:1 (1:1)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца: 500, судија: Илић (Ћуприја). Стрелци: Савковић у 44. (из пенала), Торбица у 53. и Радовановић у 84. (из пенала) за Спартак, а Јовановић у 27. минуту за Борац. Жути картони: Торбица и Савковић (Спартак), а Обрадовић, Бајић, Филиповић и Пропадало (Борац). Црвени картони: Јовановић и Пуповац (Борац).

СПАРТАК: Остојић -, Торбица 8, Хајдин 7, Главчић 7, Пантић 7, Савковић 7 (Вучковић), Абаз 7 (Ђурђевски 6), Чечарић 8, Стојковић 7, Ћаласан 7, Радовановић 8.

БОРАЦ: Бајић 6, Марковић 6 (Богојевић 6), Обрадовић 6, Маринковић 6, Пуповац 7, Чађеновић 7, Пропадало 6 (Оташевић 6), Филиповић 7, Стаменић 7 (Стајчић), Јовановић 6, Груз 7.