Црвена звезда тријумфовала на Купу пријатељства

ЗЛАТИБОР: Млади фудбалери Црвене звезде тријумфовали су на међународном турниру “Куп пријатељства” за играче до 19 година који се играо на Златибору.
c

Црвено-бели су у финалу победили загребачки Динамо са 2:0, и тако трећи пут постали шампиони Купа пријатељства, који већ годинама уназад окупља најбоље екипе са простора бивше Југославије.

Звезда је питање победника решила већ на самом почетку утакмице, пошто су оба гола постигнута у првих шест минута игре. Стрелци за београдски тим били су капитен Никола Кнежевић и Мирко Николашевић.

Уз поменута два стрелца, херој црвено-белих у данашњем мечу био је и голман Богдан Маринковић који је у 35. минуту одбранио једанаестерац најбољем стрелцу Динама Бартолу Баришићу.

Црвена звезда освојила је пехар на изузетно доминантан начин пошто је завршила турнир са свих пет победа и гол разликом 19:0.