Добра утакмица а нерешен исход најправеднији

После више од два месеца лопта се закотрљала травњаком стадиона “Карађорђе” и права је штета што на трибинама није било гледалаца.
Ј. Грлић/ Дуел Вукадиновића (Војводина) и Шапића (Чукарички)

Да су навијачи били присутни, видели би веома добру утакмицу која је током свих 90. минута нудила доста богат садржај, а коначних 1:1 вероватно најреалније осликавају оно што се на терену догађало.

У првих 45 минута  боља је била домаћа екипа која је стрпљиво градила игру, никуда није срљала, а као плод таквог наступа Војводина је створила неколико одличних шанси. Међутим, изузетно добри голман Београђана Ђорђе Петровић, а онда и у кључним тренуцима несналажљиви Миљан Вукадиновић, омогучили су да црвено-бели на одмор оду само са голом предности. Имао је Вукадиновић неколико јако добрих прилика, али га је високи чувар мреже „брђана” сваки пут надмудрио и отклонио опастности по свој гол.

Ипак, нападач Војводине урадио је велики посао у 13. минуту, када је лепо прошао по левој страни, упутио одличан центаршут на другу стативу, а лопту је тамо дочекао Петар Бојић и ударцем главом донео предност Новосађанима.

Нису се ни играчи Чукаричког повлачили, напротив. Настојали су да сваку ситуацију када се појављивало парче слободног терена максимално искористе, али нису стварали прилике као њихов домаћин. Најбољу шансу имао је Ибрахима Ндиаје у 7. минуту, када се прикрао иза леђа Ђорђевићу и главом покушао да матира Роцкова, али је голман Војводине био опрезан.

У наставку виђена је другачија слика. Гости су кренули много отреситије ка голу Воше и шут Видосављевића у 49. минуту, који је замало отишао поред десне стативе, наговестио је да се београдски тим не мири с поразом. Притискали су ученици тренера Александра Веселиновића одбрамбени бедем црвено-белих, а у 64. минуту поново је Видосављевић добро шутирао, а Роцков избоксовао лопту у поље. Тек у 72. минуту Новосађани су извели нешто конкретнији напад који је завршен ударцем Вукадиновића преко гола. Само два минута касније топовски је шутирао млади и веома запажени Мирко Топић а сада је ред да избоксује лопту дошао на голмана Петровића.

У 75. минуту Пушкарић је, тешко је рећи да ли је то био шут или центаршут, показао да је Чукарички све ближи изједначењу. И заиста, само минут касније створила се велика гужва пред голом Војводине, а лопту је руком дотакао штопер Новосађана Славко Бралић и судија Ђорђић показао је на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је некадашњи Новосађанин и дете Војводине Слободан Тедић.

До краја су оба тима покушавала да стигну и до другог гола, било је шанси на обе стране, издвојили би се ударац Тедића у 85. минуту, односно Зукића, па Ђорђевића у 89. минуту, али се резултат на семафору више није мењао.

Војводина - Чукарички 1:1 (1:0)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе”, играно без присуства публике, судија: Ђорђић (Београд), стрелци: Бојић у 13. за Војводину, а Тедић у 76. минуту (из пенала) за Чукарички. Жути картони: Човић, Бојић, тренер Лалатовић и тренер Шарац (Војводина), Тедић, Зорић, Стевановић (Чукарички).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Андрић 6,5, Бралић 6,5, Саничанин 7, Ђорђевић 7, Топић 7,5, Дринчић 7, Човић 7,5 (Стојковић), Бојић 7 (Гемовић), Вукадиновић 7, Мркајић 6,5 (Зукић 6,5).

ЧУКАРИЧКИ: Петровић 7,5, Ћирковић 6,5, Шапић 7, Пушкарић 7, Стаменовић 6,5, (Белановић 6,5), Зорић 6,5 (Мићин 7), Ћирковић 7, Ковач 6,5, Вирманчевић 7, Ндиае (Видојковић 7), Езе 6,5 (Ортиз 6,5), Дедић 7.