Дортмунд убедљив против Шалкеа, Холанд стрелац првог гола

ДОРТМУНД: Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су Шалке 4:0 (2:0) у дербију 26. кола Бундеслиге, која је настављена после два месеца паузе због пандемије корона вируса.
Dortmund Augsburg/Fonet

После више од 60 дана лопта се закотрљала на празним немачким стадиона, а први гол после прекида због Цовида 19 постигао је Ерлинг Холанд у 29. минуту, када је на асистенцијуТоргана Азара, спровео лопту у мрежу за вођство Дортмунда од 1:0.

На нови гол чекало се све до 45. минута када је голмана гостујуће екипе савладао Рафаел Гереро.

Само три минута касније трећи погодак за домаћина постигао је Азар, а асистетнт код оба гола био је Брант.

Коначан резултат поставио је Гереро у 63. минуту, после дуплог паса са Холандом, када је по други пут савладао Шуберта.

У пораженом тиму Шалкеа цео меч одиграо је српски фудбалер Матија Настасић.

Екипа Дортмунда тренутно је друга на табели са 54 бода, док је Шалке на осмој позицији са 37.

Резултати и стрелци: Хофенхајм - Херта 0:3 (0:0) Акпогума 59, Ибишевић 60, Куња 74, ; Лајпциг - Фрајбург 0:1 (0:1) Гулде 34; Фортуна - Падерборн 0:0 (0:0); Дортмунд - Шалке 4:0 (2:0) Халанд 29, Гереро 45, 63, Азар 48; Аугзбург - Волфсбург 1:2 (0:1) Једвај 55 - Штефен 44, Гинчек 90; Ајнтрахт - Менхенгладбах (18:30); сутра: Келн - Мајнц (15.30); Унион Берлин - Бајерн (18); понедељак:Вердер - Леверкузен (20.30)