Друга футсал Лига Србије: Бечејци нерешено са Бањицом

По драматичности, али и игри у појединим моментима, друголигашки окршај крај Тисе ништа није заостајао од оних у елити.
futsal

Бечеј 2003 – Бањица  5:5 (2:2)

БЕЧЕЈ: ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“, гледалаца: 100. Судије: Марко Мартиновић (Лазаревац), Благоје Мијаиловић (Вршац). Стрелци: Дражић у 5, 37. и 39, Кобиљски у 6. и Ћулум у 34. за Бечеј 2003, а Ружичић у 2, 21. и 23, Кобиљски (аутогол) у 20. и Ристановић у 24. минуту за Бањицу. Жути картони: Ћулум и Мандаџић (Бечеј 2003), а Ранковић (Бањица). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 2003: 12 (5+7), Бањица 10 (4+6).

БЕЧЕЈ 2003: Ћуричић(20 одбрана) 9, Симић 7, Кобиљски 7,5, Дражић 8,5, Ловре 7, Ћулум 7,5, Мандаџић 7, Голуб 7, Пеленгић 7, Вендер -, Вадаски (1 одбрана) -.

БАЊИЦА: Сокић(14 одбрана) 8, Димчић 7, Павловић 7,5, Ристановић 7,5, Ружичић 8,5, Шћепановић 7, Стојковић -, Влашки 7, Ранковић 7, Станимировић -, Радојковић -.

Свих 40 минута водила се беспоштедна борба, а подела плена је најреалнији исход.

Гости су већ у првом нападу преко Ружичића затресли мрежу, али је кратко трајала њихова радост, пошто су Дражић и Кобиљски убрзо преокренули резултат у корист домаћина. Међутим, у последњим секундама првог полувремена аутоголом Кобиљског стигло се до поравнања (2:2), а да зло буде веће по домаћина у истој акцији се повредио Ловре и за њега је утакмица била завршена.

Београђани су наставак још боље отворили, јер је после четири минута на семафору било 2:5. Ружичић је са нова два гола стигао до хет-трика, а пети гол је дело капитена Ристановића. И то је све, када су голови у питању, што су урадили гости. Највећи „кривац“ што је тако било био је изванредни чувар мреже домаћих Зоран Ћурчић, који је до краја сачувао своју мрежу. Зрачак наде за домаћине отворио је Ћулум голом у 34. минуту. Исти играч је погодио стативу из казненог ударца са десет метара због нагомилавања прекршаја, а и гости нису своја два казнена ударца искористили. Прво је Ћурчић одбранио шут Ружичића, а потом је Ристановић шутирао крај гола. Правда је задовољена у 39.минуту, када је Игор Дражић својим трећим голом изједначио на 5:5.

В. Јанков

Резултати деветог кола: Бечеј – Бањица 5:5, Економац 2 – Колубара 6:7, Пожаревац – Пирот 5:5, Само право – САС 3:3, Сопот – Зуфо 3:4. Утакмица између СК Економиста и Деус фитсала одложена је за 28. новембар.