Финале Купа ОФС Б. Паланка: Пехар у рукама Гајдобрана

Финални сусрет Купа ОФС Бачка Паланка, одигран на стадиону УСР „Тиквара“ између Херцеговца из Гајдобре и Наше звезде из Силбаша Гајдобрани су решили у своју корист.
Hercegovac Gajdobra/M. Đ. Kremenović

Херцеговац - Наша звезда 2:1(2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион УСР „Тиквара“, гледалаца 110. Судија Мудринић (Бачка Паланка). Стрелци, Новчић у 32 и 44. (оба с пенала) за Херцеговац, а Никић у 71. минуту за Нашу звезду. Жути картони, Новчић, Р. Тривуновић, Дујаковић, Драшковић (Херцеговац), а Хашка, Туцић и Грња (Наша звезда).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић 7, Смајић 7, Поткоњак 6,5, Лаћарак 7, Вукосав 7, Родић 6,5, Хрњез 7 (Данилов 6,5), Новчић 7,5, С. Рачић 7, Дујаковић 6,5 (Л.Рачић -), Р.Тривуновић 6,5 (Грубачић 7).

НАША ЗВЕЗДА: Спасић 6,5, Кепчија 6,5 (Торић 6,5), Ђурагић 6 (Грња 6), Туцић 6,5 (Николић 6), Хашка 6,5, Павлов 6,5, Владисав 6 (Бељичка 6), Гашић 6,5, Писарев 6,5, Пејак 6,5, Никић 7.

На тај начин Гајдобранима је припао пехар намењен победнику овог такмичења. Пехар је по завршетку утакмице, капитену Гајдобрана Стевану Рачићу, уручио, Драгослав Ђерман, секретар Општинског фудбалског савеза Бачка Паланка.

Херцеговац је оба гола постигао из казненог ударца са 11 метара, први у 32. а други у 44. минуту. Први пенал је досуђен након прекршаја над Стеваиом Рачићем, а други након што је у шеснаестерцу Силбашана непрописно заустављен Владимир Хрњез. Оба једанаестерца у гол је претворио Новчић. Први, ударцем под пречку по средини гола, а други прецизним шутем, у доњи десни угао голмана Спасића.

Почасни гол за Нашу звезду, дао је Никић у 71. минуту. Нападач Силбашана је са пет метара удаљености, сместио лопту у доњи леви угао гола голмана Гајдобрана Драшковића, за коначних 2:1.