Французи тешко до бодова против борбеног Перуа (1:0)

Фудбалери Француске упркос слабој игри дошли су до нова три бодана Светском првеству у Русији. Овог пута пали су ретоборни Перуанци (1:0).
ф

У првом полувремену обе екипе имале по по неколико изгледних шанси, али је једино Франциска успела да стигне до гола.

Стрелац је био Мбапе у 34. Минуту. Најпре је шутирао Жиру, јако и по земљи, а онда је на одбијену лопту натрчао Мбапе и проследио је у мрежу.

Жестока се борба могла видети и у другом полувремену, с тим да су предњачили Перуанци у великој жељи да ијзедначе.

Тукли су Кариљо, Акињо Санчез и Адвинкула. Французу су могли само да се бране, што смо ретко гледали у последње време.

Тек у 82. Минуту Французи су имали прву шансу да постигну гол у другом полувремену. Шутирао је Дембеле са око 13 метара од гола, али је промашио. Потом је тукао и Жиру, али је изблокиран.

Француска са овом победом има шест бодова, Данска је друга са четири, трећа Аустралија с једним и последњи је Перу без бодова.