Фудбалери Војводине у полусезони ефикаснији у другим полувременима

НОВИ САД: Недавно смо се бавили појединачним статистичкимпараметрима фудбалера Војводине, а овог пута акценат стављамо на тимски учинак„старе даме“ током јесење полусезоне.
1

Подсећамо, Новосађани после 19 одиграних кола заузимају треће место с 42 бода, иза водеће Црвене звезде (53) и другопласираног Партизана (44), а при томе су остварили 13 победа и по три ремија и пораза, уз гол-разлику 37:19.

Воша је на стадиону “Карађорђе“ одиграла девет утакмица, остваривши седам победа (Младост 3:0, Партизан 3:2, Радник 2:0, Рад 4:1, Бачка 3:1, Мачва 1:0, Пролетер 2:0) и по један реми (Чукарички 2:2), односно пораз (Црвена звезда 0:2), уз гол-разлику 20:6. У гостима је одиграла 10 утакмица, у којима је забележила пет победа (Вождовац 3:1, Напредак 1:0, Инђија 2:0, Златибор 2:0, Раднички 1:0), два ремија (ТСЦ 2:2,  Металац 3:3) и исти број пораза (Јавор 1:2, Нови Пазар 1:3). Новосађани су постигли 17, а примили 11 голова.

Статистика каже да су ученици тренера Ненада Лалатовића много ефикаснији били у другим полувременима, у којима су противничке мреже тресли 28 пута, док су у првих 45 минута постигли само девет погодака. Истовремено, у првом делу игре голмани Симић и Вуклиш 10 пута вадили су лопте из мреже, док су то у наставцима чинили девет пута.

У првој четвртини утакмица (до 23. минута) Новосађани су постигли четири гола, а у другом кварталу њени стрелци погодили су у шест наврата. Слика се, међутим, драстично мењала у другом делу игре, када су црвено-бели у периоду од 46. до 68. минута постигли 13, а онда и у завршних 22 минута - 14 голова. С друге стране, најчешће су поготке примали у периоду између 23. и 45. минута, када се њихова мрежа девет пута тресла.

Занимљив је поглед и на резултате првих полувремена одиграних током првог дела Суперлиге. Војводина је добила само четири пута тај део игре, остварила чак 11 нерешених резултата, а пет пута бољи су били ривали. Други део, поново, доносио је велику предност у корист Војводине, јер је она добила 11 пута тај период, имала шест нерешених резултата и само два минуса. Код куће су црвено-бели у првих 45 минута успешнији од ривала били два пута, нерешено је било у четири сусрета, а у заостатку су били у три утакмице, док су у гостима имали скор два – шест – два.

Најчешће је тим тренера Лалатовића побеђивао резултатима 1:0 и 2:0 (по четири пута), а онда следе тријумфи од 3:1 (2), 3:2 (1), 3:0 (1) и 4:1 (1). У три ремија резултат је по једном био 1:1, 2:2 и 3:3, док су губили с 1:2, 0:2 и 1:3.

Припремио: А. Предојевић