ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА: Дерби Бегечанима

Бачка - Сириг 2:0 (1:0)
fudbal

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Трифуновић у 11. и Миловановић у 55. минуту (аутогол). Жути картони: Милић, Леђанац, Софранин, Гашић (Бачка), Танасић, Васић, Грлица (Сириг). Црвени картони: Глишић (Бачка), Грлица (Сириг).

БАЧКА: Мандић, Брнбота, Павлов, Шарић, Ђаковић, Милић, Тривуновић (Шукара), Роквић (Глишић), Леђанац, Софранин, Ковачевић (Слепчев).

СИРИГ: Видовић, Радосављевић (Радовић), Грујичић (Галић), Танасин, Васић, Вукеља, Дубравац (Вулић), Миловановић, Грлица, Косић, Брежњак (Дакић).

У дербију кола фудбалери Бачке савладали су екипу Сирига у одличној уткамици. На почетку меча Марко Трифуновић је савладао голмана гостију Видовића, а када је после једне гужве у другом полувремену Миловановић погодио своју мреже било је јасно да ће бодови остати у Бегечу. Иначе, играло се врло жустро, понекад и оштро па није ни чудо да је судија двојицу фудбалера искључио.

М. М.

Слога - Борац 2:1 (1:1)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца 80, судија: Коцић (Нови Сад), стрелци: Бабић у 21. и Чавић у 46. за Слогу, а Бергић у 38. минуту за Борац. Жути картон: Бурсаћ (Борац).

СЛОГА: Кокановић, Недић, А. Видић, Јојард, Анђелковић (С. Видић), Мишић (Маџар), Милосављевић (Аникић), Машић, Чавић, Бабић, Н. Видић (Рончевић).

БОРАЦ: Јовановић, Бергић, Карановић, Лабовић, Томаш, Калабић, Степанов, Бурсаћ, Радевић, Дринић, Перић.

Иако су у Лок стигли са 11 фудбалера, Раковчани су играли добро, и мало је недостајало да освоје бод. Домаћи су повели преко Бабића, али је пред крај првог дела сусрета Бергић успео да изједначи резултат. Већ на почетку другог дела сусрета Чавић је погодио мрежу Јовановића и донео свом тиму вођство. Покушавали су Раковчани да изједначе, али нису успели.

Ж. М.

Обилић - Тител 1:4 (0:2)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 100, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Вукотић у 87. за Обилић, а Пап у 7. Ружин у 43. 75. и 88. минуту за Тител. Жути картони: Добрић, Љ. Панић, Скелеyић (Обилић), Фодро, Ружин, Бабић (Тител).

ОБИЛИЋ: Младеновић,  Д. Добрић, Ј. Панић, Б. Панић, С. Добрић, Вукотић, Скелеyић, Б. Панић, М. Панић, Живанчев (С. Панић), Р. Панић.

ТИТЕЛ: Мајор, Николић (Бабић), Фодор, Пап, Младеновић (Н.. Караташевски), Хуцки, Ружин, Ј. Караташевски, Пешић, Петровић, Милојковић (Синани).

Фудбалери Титела у комшијском дербију лако су савладали екипу Обилића. Расположн је био Бојан Ружин који је чак три пута савладао голмана домаћих Младеновића. Виловчани су одиграли доста слаб меч, а што је интересантно једва су се скупили, иако су играли на домаћем терену.

Ж. М.

Ченеј - Хајдук (НС) 1:2 (1:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 60, судија: Стојшић (Нови Сад), стрелци: Стојковић у 35. за Ченеј, а Шаколи у 19. (из пенала) и Бајиница у 62. минуту за Хајдук. Жути картони: Малетић, Стојковић, Кременовић (Ченеј), Ћуровић, Краснићи, Поповић, Шаколи (Хајдук).

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић (Дакић), Драгин, Проле (Божић), Лукић, Малетић, Стојковић, Кременовић, Крстевски, Радосављевић, Возар (Рогић).

ХАЈДУК: Ћуровић, Бајиница, Краснићи, Дубак (Ефендић), Поповић, Марковић, Шаколи, Благојевић, Бикицки, Лишић (Стаменковић), Човић.

На Ченеју одиграна је неизвесна утакмица равноправних противника. Повели су гости после пенала. Пред крај првог дела сусрета Стојковић је изједначио. Међутим у наставку меча Новосађани су били бољи и преко Бајинице постигли погодак.

Д. В.

Пролетер - Хајдук (Ч) 4:1 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца 100, судија: Ф. Акин (Футог), стрелци: јеремић у 21. 52. и 76. и Човић у 73. (из пенала) за Пролетер, а Марков у 88. минуту за Хајдук. Жути картони: Папић, Вуковић, Човић, Петровић (Пролетер), Тегелтија, Росић, Вучић, Марковић, Поповић (Хајдук).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Малешевић 8, Јеремић 9, Вуковић 8, Аyић 7 (Вукотић 7), Папић 7, Петровић 8, Рашиован 7 (Катана 7), Крстић 8, Нешковић 7, Човић 8.

ХАЈДУК: Катлаја 7, Делић 6 (Поповић 5), Бранчић 6, Вучић 6, Лазић 5 (Топић 6), Петрић 6, Мирковић 6 (Вучић 5), Марковић 6, Марков 7, Росић 6, Тегелтија 6.

Разиграним играчима Пролетера, гости из Чуруга успели су да парирају само првих 20 минута, квалитет је био на страни домаћих играча. Серију лепих голова отпочео је троструки стрелац Јеремић у 21. минуту. У листу стрелаца уписује се и капитен Човић из оправдано досуђеног казненог ударца. Гости су постигли погодак преко Маркова и тако су ублажили пораз.

Б. Старчевић

Милетић - Сусек 1:5 (0:2)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, судија Влајић (Буковац), гледалаца 40. Стрелци: Славнић у 80. за Милетић, а Целин у 3. и 50, Стојановић у 45, Вујасиновић у 76. и Губеринић у 90. минуту за Сусек. Жути картони: Петковић, Јосиповић и Т. Тривуновић (Милетић), а Кузмановић (Сусек). Црвени картон: Т. Тривуновић (Милетиц).

МИЛЕТИЋ: Петковић 6, Рогић 6, Спасојевић 5, Н. Тривуновић 5 (Бацикић), Бањац 6, Дорословачки 6, Јосиповић 6 (Т. Тривуновић), Чолић 6, Милутинов 5 (Лимановић), Д. Тривуновић 5 (Славнић) и Павков 6.

СУСЕК: Бројчин 7, Кузмановић 6, Томић 7, Мрвичин 7, Рапић 6 (Ничетић), Стојановић 7, Ранков 6, Старчевић 7, Вујасиновић 7, Целин 8 (Совљански) и Губеринић 7.

Заслужена победа гостујуће екипе. По лепом времену гости постигли погодак већ у 3.  минуту када Целин одлично прихвата лопту после центаршута и још лепше реализује у голманов десни угао.  Гости су били бољи и лако победили. Једини погодак за домаћу екипу постигао је Славнић са 20 метара када је одличним ударцем лобовао голмана.

Ж. Митровић

Хајдук (Г)- Железничар 0:1 (0:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука гледалаца 100, судија Богданов (Нови Сад).Стрелац Вулевић у 92. минуту. Жути картони: М. Илић, Цветковић, Јовановић, Тошић,  Галић (Хајдук) а Башић, Радовић, Блашчанин (Жељезничар)

ХАЈДУК: Јосимов 7, Б. Смљанић 7, Д. Смиљанић 7, Б. Илић 7, ( Миленковић  7), Ракић 7, М. Илић 7, Цветковић 7, (В. Илић 7), Јовановић 7, (Голић 7), Тошић 7, Галић 7, Ј. Радаковић 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић 8, Плавшић 7, Предојевић 7, Чуковић 7, Божић 8, Радовић 7, Вулевић 8, Доведен 7, Сикирић 7,  Блашчанин 7, Павловић 7

Од самог почетка утакмице гости су ставили до знања да нису дошли да се бране. До краја полувремена нападачи Хајдука пропустили су две прилике, али се мора рећи да је голман гостију Башић  сјајно бранио.  Када су сви очекивали да ће се утакмице завршити  без голова Вулевић је икористио указану прилику и постигао погодак.

С. Симић

Обилић - Тител 1:4, Хајдук (Г) - Железничар 0:1, Пролетер - Хајдук (Ч) 4:1, Бачка - Сириг 2:0, Милетић - Сусек 1:5, Ченеј - Хајдук (НС) 1:2, Виноградар - Москва 2:0, Слога - Борац 2:1.

1. Сириг    14     12     0      2                 49:4      36

2. Бачка    14     11     3      0                 35:5      36

3. Сусек    14     11     0      3                 51:13     33

4. Виноградар   14     8      3      3        48:19     27

5. Пролетер       14     8      3      3         36:26     27

6. Милетић 14     8      2      4                 37:28     26

7. Хајдук (Г)      14     8      2      4         25:16     26

8. Железничар  14     5      3      6         14:18     18