Градска лига Новог Сада: Два промашена пенала

У дуелу између Москве и Хајдука није било победника.
Fudbalski savez Novi Sad

Москва - Хајдук 1:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Милошевић (Нови Сад), стрелци: Греку у 62. за Москву, а Тошић у 23. минуту за Хајдук. Жути картони: Бургић (Москва), Ракић (Хајдук).

МОСКВА: Пелегрин, Мацура (Бериша), Пећанац, Шипка (Греку), Младеновић (Ковач), Лимони, Бургић, Микан, Черњак, Тот, Митровчан.

ХАЈДУК: Петковић, Косић, Радаковић, Б. Илић, Ракић (Радић), М. Илић, Берак, Цветковић, Тошић, Миленковић, Стојановић (Врцељ).

Играло се отворено на обе стране, а резултат је реалан.

М. По.

Ветерник - Јединство 2:1 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Субашић у 54. Ћалија у 86. (из пенала) за Ветерник, а Савић у 25. минуту за Јединство. Жути картони: Вуковић (Ветерник), Гаyић, Зукић, Савић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Сукара (Ђокић), Огњановић, Ћалија, Турало (Николић), Ђурић (Томић), А. Ушћумлић, Вуковић, Субашић, Мркић, Купрешки.

ЈЕДИНСТВО: Полић, Зорић, Кезија (Ђорђевић), Зукић, Ковачевић, Савић, Пињо, Малиновић, Бубњевић, Гаyић, Тепић (Голић).

Дерби кола после неизвесне игре припао је домаћину који је овом победом зауставио екипу из Гардиноваца у борби за виши ранг.

М. По.

Тител - Бачка 0:3 (0:3)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 100, судија Радиновић (Беочин), стрелци: Леђанац у 4.Глишић у 27.и Фодор (аутогол) у 39. минуту.  Жути картони:Хуцки (Тител), а Латиновић и Лињачки (Бачка).

ТИТЕЛ: Мајор 6, Паунић 7, Вуков 6, Фодор - (Маринковић 6), Тркуља 6, Ј. Караташевски 6, Јованов 6, Бабић 6, Куља 6, Хуцки 6 и Вучић 6.

БАЧКА: Штрбац 7, Мајсторовић 7, Милић 7, Тауцик 7, Црепуља 6 (Гавранић), Павков 7, Лињачки 7, Глишић 7, Леђанац 7 (Тепић), Латиновић 7 (Слепчев), Инђић 7.

Утакмица је била решена већ у првих 45 минута. Гости су преко Леђанца у 4 минуту дошли до предности. Глишић је директно из корнера повећао вођство Бегечана, да би домаћи играч Фодор лопту у 39. минуту угурао у сопствену мрежуи.

Ж. Марковић

Железничар - Сусек 2:3 (2:2)

НОВИ САД: Игралише Железничара, гледалаца 100, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Милутиновић у 12. и 18. за Железничар, а Месарош у 23. и 30. Марковић у 55. минуту за Сусек. Жути картони: Никшић, Ђорђијевски, Бајић (Железничар), Мачкић, Месарош, Лукаја (Сусек). Црвени картон: Бајић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин 6, Радић 5, Поовић 6, Кнежевић 7, Стевановић 6, Бајић 5, Ђорђијевски 6, Милојевић 5 (Периновић 7), Милутиновић 8, Никшић 5 (Митровић 7), Релић 6 (Јовчић 6).

СУСЕК: Драгић 6, Мачкић 6, Дражић 7, Војиновић 6, Рапић 6, Јеремић 8, Месарош 8, Старчевић 6, Поднар 6 (Миладиновић 7), Марковић 7, Лукаја 7.

Одлично су у првих 20. минута головома Марка Милутиновића доммаћи отворили меч против Сусека. Шта се након тога дешавало у главама изабраника тренера Владимира Ћетковића остала је тајна. Покушавао је тренер домаћих изменама да учини нешто, али у томе није успео па су на крају гости уз пуно жустре игре однели бодове. До полувремена је Милан Месарош успео је да са два гола изједначи резултат. У наставку је Веселин Марковића савладао Блашчанина и довео госте до предности коју су и поред неколико прилика за домаћина Драгић и другови успели да сачувају.

М. Поповић

Борац - Обилић 5:0 (2:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Карин у 30. 45. и 58. Шумар у 70. и 87. минуту.

БОРАЦ: Вебер, О. Јовановић 7, Перић 8, Хаyић 8, Маричић 8, Шијачки 7 (Димитријевић 6), Миљковић 7 (Маравић 6), Недељковић 7, Карин 9 (Михајловић 7), М. Јовановић 7, Шумар 8.

ОБИЛИЋ: Миладиновић 5, Јовановић 5 (Лазарчев 5), Миланковић 6, Б. Панић 6, Д. Добрић 5, С. Добрић 5, Љ. Панић 6, Б. Панић 5 (С. Панић 6), Вуковић 6, Ћурчић 7, Ђокић 6.

Фудбалери Борца одиграли су најбољу утакмицу у пролећном делу првенства, што говори и висок резултат.

Д. Обреновић

Б. Старчевић

Виноградар - Динамо 4:3 (1:2)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Добријевић (Нови Сад), стрелци: Луковић у 28. Сладић у 68. и 71. Милосављевић у 77. за Виноградар, а Митрић у 11. (из пенала) Мишкић у 32. и Здравковић у 63. минуту за Динамо.

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић, Веселица (Драгутиновић), Ербез, Предојевић, Милосављевић, Газивода (Арсенијевић), Миленковић (Сладић), Буквић, Луковић.

ДИНАМО: Кнежевић, Бикицки (Лечић), Савић, Стр. Мишкић, Сабо, Учур, Здравковић, Кузмановић, Си. Мишкић (Вагић), В. Митрић, Лојаница.

Изненадила је екипа из Будисаве домаћина отвореном нападачком игром која им је донела резултатску предност. У 11. минуту судија Добријевић свирао је казнени ударац а неумољив је био Велимир Митрић. Седамнаест минута касније Владимир Луковић успео је да поравна резултат. Међутим, поново су гости голом Синише Мишкића дошли до предности са којом су отишли на паузу. У наставку се припремало велико изненађење, јер је Здравковић донео гостима предност од два гола. Нису се Лединчани предавали предвођени капитеном Владимиром Буквићем успели су да преокрену резултат.

М. По.

Ветерник - Јединство 2:1, Железничар - Сусек 2:3, Виноградар - Динамо 4:3, Тител - Бачка 0:3, Борац - Обилић 5:0, Москва - Хајдук 1:1. Слободни су  били ОФК Футог и Ченеј.