Градска лига Новог Сада: Канонада Госпођинчана за крај

Екипа Јединства на прави начин се опростила од верних навијача најубедљивијим резултатом у Лиги.
Јесењи прваци: екипа Јединства из Госпођинаца

Јединство - Слога 16:0 (6:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Ђурић (Будисава), стрелци: Мл. Тепић у 17. и 37. Самарџић у 29. 33. 35. 60. 79. и 87. Кезија у 42. Р. Тепић у 48. 61. 73. и 82. Ковачевић у 51. Драгољевић у 67. (из пенала) и Малиновић у 83. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Калајџићш, Кезија, Драгољевић, Самарџић, Ковачевић (Медић), Ђурђевић (Р. Тепић), Зукић (Лукић), Малиновић, Виторац, Попов-Жикелић, Мл. Тепић.

СЛОГА: Беновић, Радић, С. Џамбас, Јојард, Даниловић, Гајић, Љ. Џамбас, Берар, Н. Видић, С. Видић, Аникић.

Да цифра датих не пређе чак и 20 у мрежи гостију потрудио се  голман Беновић који је у неколико наврата спречио још већу катастрофу. Држали су се Лочани до 17. минута а онда је Младен Тепић отворио серију голова. Посебно су ефикасни били Вања Самарџић постигао је чак шест, а уз раме њему био је и Радослав Тепић који је четири пута успео да савлада голмана Слоге, а шлаг на убедљиву победу за јесењег првака ставио је голом Милан Малиновић.

М. По.

Пролетер - Хајдук 4:0 (1:0)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, гледалаца око 50, судија: Миленковић (Нови Сад), стрелци: Пантовић у 25. Кирти у 50. (из пенала), Малешевић у 75. Ст. Крстић у 79. минуту. Жути картон: Јеремић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Симић, Човић 7, Јеремић 7, Ч. Аџић 7, Кирти 8, Трифунџић 7 (Силбашки), Малешевић 8, Н. Крстић 7, Пролић 7 (Ст. Крстић 8), Сл. Крстић 7, Пантовић 8 (Андрин).

ХАЈДУК:  Радаковић 7, Вујиновић 7, Смиљанић 6, Б. Илић 6, Ракић 6, Вецељ 6, Марковић 6, Јовановић 6, Тошић 6, М. Илић 7, Цветковић 6.

Очекивана и заслужена победа Баноштораца. Гости су дошли са 11 играча и грчевито се борили током целе утакмице, а већег пораза спасио их је добрим одбранама голман Мирко Радаковић.

Д. Об. – Б. Ст.

Москва - Виноградар 1:1 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 30, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Мијавец у 62. (из пенала) за Москву, а Сладић у 30. минуту за Виноградар. Жути картони: Ербез, Арсенијевић (Виноградар). Црвени картон: Арсенијевић (Виноградар).

МОСКВА: Хаљини, Миљевић, Бериша, Ивков, Мичко, Лончар, Томић (Михајловић), Лековић, Митровчан, Тот, Мијавец.

ВИНОГРАДАР: Елез, Попадић, Јовановић, Драгутиновић, Ербез, Предојевић, Милосављевић (Гаврић), Арсенијевић, Сладић, Ћелић, Газивода (Драгојевић).

Фудбалери Москве и Виноградара поделили су бодове, што је био и најреалнији исход меча. Гости из Лединаца били су бољи у првом полувремену, па су голом лукавог и искусног Сладића који је преварио одбрану домаћих повели. У наставку је тренер Сретко Гашић све карте бацио у напад што се исплатило у 62. минуту када је оборен играч Москве у шеснаестерцу, судија Ћурчић је показао на белу тачку из које је Мијавец био неумољив, постигао је гол за коначан епилог.

М. По.

Сусек - Железничар 3:1 (1:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца око 50, судија: Милосављевић (Нови Сад), стрелци: Поднар у 43. Месарош у 76. Лукаја у 88. за Сусек, а Бајић у 65. минуту за Железничар. Жути картони: Шодић, Марковић (Сусек), Лаловић, Мићић, Гавриловић (Железничар).

СУСЕК: Сакан 7, Шопвљански 7, Дрмаку 7 (Стојановић), Марковић 8, Рапић 7, Шодић 8, Месарош 8, Бакош 7, Поднар 7 (Дражић, Вукмировић), Старчевић 8, Лукаја 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Гавриловић 6, Цвијић 7, Плавшић 7, Мићић 7, Бајић 7, Ћетковић 6, Лаловић 6, Ђорђијевски 6 (Дендић 6), Милутиновић 6, Срданов 7, Велић 6.

Фудбалери Сусека потврдили су квалитет и вредност, против врло добре екипе Железничара која је успела да одоли нападима разиграних домаћина све до 43. минута.

Серију голова отворио је Давор Поднар, да би тачку на одличну фудбалску представу ставио голгетер Раде Лукаја на одличну асистенцију везисте Павла Старчевића два минута пре краја.

Овом победом Сусечани су заузели друго место у јесењем делу првенства.

Б. Старчевић

Динамо - Тител 4:1 (1:1)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалаца око 100, судија:  Спасојевић( Нови Сад), стрелци : Бикицки у  6. Учур у 52. и 88. и  Мишкић у 57. за Динамо, а Јованов у 10. минуту за Тител.

ДИНАМО: Кнежевић 7, Лојаница 7 ( Петровић), Сабо 7, Мишић 8, Илић 7, Суботин 7, Николић 7 ( Мишкић), Учур 8, Бикицки 8, Дубравац 7, Митрић 7 (Челић).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Ћирко 6, Тркуља 7, Милојковић 6, Ђаковић 6, Ј. Караташевски 7, Хуцки 6, Синани 6, Н.Караташевски 6, Јованов 7.

И поред чињенице да су гости играли са десеторицом пружили су достојан отпор разиграним домаћинима. Бикицки је довео Будисави у водство, Јованов је изједначио лепим голом. Бројчану предност су домаћи искористили у наставку головима Учура и Мишкића.

Ж. Марковић

Ченеј - Обилић 3:2 (1:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца 50, судија: Станић (Будисава), стрелци: Милошев у 38. Крстевски у 80. Драгин у 89. за Ченеј, а С. Панић у 22. и Ћурчић у 82. минуту за Обилић. Жути картон: Добрић (Обилић).

ЧЕНЕЈ: Рогић, Ћурчић, Салонски (Милошев), Васић (У. Лукић), Н. Лукић, Ковачевић, Крстевски, Вилотијевић, Стојановић (Радосављевић), Божић, Драгин.

ОБИЛИЋ: Д. Добрић, Влаовић, М. Панић, С. Добрић, Миланковић, И. Панић, Вукотић, Б. Панић (Ђукић), Ћурчић, С. Панић, Ђурковић.

Теже него што се очекивало екипа Ченеја је у финишу утакмице дошла до победе. Мада су гости у појединим тренуцима били чак и бољи.  Повела је екипа из Вилова голом Симеона Панића, који ће се дуго препричавати, јер је са 18 метара скинуо паучину са гола Рогића.

Само што је ушао у игру Душко Милошев је ефектним ударцем поравнао резултат са којим се отишло на одмор. Успели су преко другог резервисте Немање Крстевског домаћи да направе потпуни преокрет. Радост екипе са Ченеја трајала је само два минута пошто је Мирослав Ћурчић ударцем главом успео да поравна резултат.

Да домаћи дођу до заслужене победе потрудио се минут пре краја Димитрије Драгин за прави опроштај од промрзлих навијача.

М. По.

Сланобарац - Борац 0:4 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, гледалац 100, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Ковач у 4. (аутогол), Недељковић у 20. Бајић у 55. Васиљевић у 82. минуту.

СЛАНОБАРАЦ: Вељић, Ковач, Грек, Лончарски, Пенов, Мутавџић, Миловановић, Мацакања, Ј. Аземи, А. Аземи, Козарев.

БОРАЦ: Димитријевић, Карановић (Маравић), Јованић, Перић, Јунг, Кукурузовић, Недељковић (Васиљвић), Бајић, Миљевић, Шевић, Војновић.

И поред убедљивог пораза од претедента за највиши пласман, новајлија у лиги оставио је одличан утисак. Пре водећег гола гостију имали су прилике да поведу, а онда је на један центаршут неспретно одреаговао Миливоје Ковач и савладао голмана Вељића. Од тог тренутка срећа и искуство били су на страни гостију који су рутински са још једним голом завршили полувреме са предношћу, а у наставку су у фер и коректној игри постигли голове преко Николе Бајића и Дејана Васиљевића за убедљиву победу.

М. По.

Резултати:

Ченеј - Обилић 3:2, Москва - Виноградар 1:1, Пролетер - Хајдук 4:0, Јединство (Г) - Слога 16:0, Сланобарац - Борац 0:4, Сусек - Железничар 3:1, Динамо - Тител 4:1. Слободан је тим: Милетић.