ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА Лидер пао  у Лединцима

Фудбалери Виноградара савладали су екипу Милетића са 1:0 (0:0).
fudbalska lopta

Фудбалери Виноградара сасвим заслужено су победили лидера на табели Милетића, и да гости нису имали одличног голмана на голу Петковића резултат би био убедљивији.

У првом полувремену су екипе играли опрезно. У другом делу су фудбалери Виноградара имали иницијативу, а плод тога био је погодак у 53. минуту Сладића. Гости су имали прилика, а домаћи су се истакли у финишу утакмице.

Б. Старчевић

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, судија: Н. Николаш (Футог), стрелац: Сладић у 53. минуту. Жути картони: Б. Ербез, Целић (Виноградар), Павловић, Ђурић (Милетић).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез 7, Поповић 7, С. Елез 7, Шебез 7, Ербез 8, Вуковић 7 (С. Шебез 6), Целић 7 (Газивода 6), Владисављевић 8 (Бјелобаба 6), Сладић 8, Предојевић 8, Миленовић 7.

МИЛЕТИЋ: Пековић 8, Лишић 7, Рогић 7, Ђурић 7, М. Павловић 6 (Гелић 6), Бањац 6 (Чолић 6), Н. Павловић 7, Суботин 7, Косић 7, Јанковић 7, Калаковић 7.

Железничар - Борац 1:4 (1:2)

Екипа Борца из Раковца остварила је убедљиву победу против Железничара. У 35. минуту Миљковић је довео госте у вођство, а три минута касније Милошевић је повећао резултат. Успели су домаћи преко Срђана Дендића да постигну гол, па се на одмор отишло минималним вођством гостију. У наставку је Ненад Милошевић по други пут савладао Блашћанина а да се оствари убедљива победа потрудио се Стојан Војновић.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Железничара, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Дендић у 44. за Железничар, а Миљковић у 35. Милошевић у 38. и 57. и Војновић у 88. минуту за Борац. Жути картони: Мичић (Железничар), Маричић (Борац).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашћанин, Киш, Никшић, Дендић, Мичић, Марешћук, Лаушевић, Гаши (Радуловић), Сендерак (Армановић), Павловић, Зрнић.

БОРАЦ: Перић, Беркић, Војновић, Недељковић (Бурсаћ), Лабовић, Маришић, Јовановић, Степанов (Црнчевић, Карановић), Идризи, Милошевић, Миљковић.

Москва - Слога 5:2 (2:1)

Екипа Москве забележила је убедљиву победу против Лоћана. У 15. минуту Митровчан је довео домаћина у вођство, да би резултат поравнао Драган Ахметовић. Два минута касније Кременовић је савладао Кокановића. У наставку кључни моменат био је други жути, односно црвени картон Јојарда. Домаћи су успели да повећају резултат голом Ђорђа Ковачевића из оправдано досуђеног казненог ударца. Бернард Мучи успео је да смањи резултат, а онда је Милош Кременовић дургим голом решио мука домаћина који су на крају преко Далибора Тота само потврдили убедљиву победу.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде , судија: Милишић (Нови Сад), стрелци: Митровчан у 15. Кременовић у 30. и 80. Ковачевић у 71. (из пенала), Тот у 85. за Москву, а Ахметовић у 28. и Мучи у 76.минуту за Слогу. Жути картони: Ковачевић, Кременовић (Москва), Видић, Јојард (Слога). Црвени картон: Јојард (Слога).

МОСКВА: Бичкаи, Човић (Лепчевић), Томић, Калаба, Божић, Митровчан (Лато), Кременовић (Манасијевић), Ковчевић, Ђурковић (Продић), Тот, Комазец.

СЛОГА: Кокановић, Шереш, Гајић, Јојард, Видић, Ј. Џамбас (С- Џамбас), Васић (Беновић), Милојевић, С. Видић, Мучи (Н. Видић), Ахметовић.

Ченеј - Борац (НС) 1:2 (1:2)

Још једно слабо издање екипе са Ченеја, што су гости са Клисе успели да искористе и однесу цео плен. У 23. минуту Петар Кажић донео је предност за Клисане. Успео је Душан Срдановић да повећа резултат, али то није било крај узвуђењима у првом полувремену, јер је у финишу Љубомир Крстић голом смањио резултат.

У наставку су и једна и друга екипа покушавали да дођу до промене, домаћи да изједначе, а гости да овере победу. Ни једној ни другој екипи није успело да постигне гол.

М. По.

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Крстић у 45. за Ченеј, а Кажић у 23. и Срдановић у 37. минуту за Борац. Жути картони: Лукић, Милошевић, Паулињи, Ивковић (Ченеј), Ђорђијевски, Крстић (Борац).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Д. Драгин, Салонски, Лукић, Ковачевић (Рогић), Виола, Вилотијевић (Ивковић), Крстић, Милошев, Божић (Паулињи)

БОРАЦ: Тошић, Вучковић, Кажић, Бајић, Урукало (Јашовић), Милојевић, Крстић, Перишић (Поповић), Салић (Малиновић), Срдановић, Ђорђијевски.

Хајдук (Г) - Пролетер 0:3 (0:1)

У дуелу екипа из врха табеле боље су се снашли играчи Пролетера и однели вредна бода у Баноштор.

Ж. Марковић

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, судија: Кресић (Тител), стрелци: Аџић у 10 и 70. и Вуковић у 63 минуту. Жути картони: Јовановић (Хајдук).

ХАЈДУК: Радаковић 6, Д. Смиљанић 5, Б. Смиљанић 5, М. Илић 6, Ракић 6, Јовановић 6, Чурић 5 (Николић), Љубојевић 5 (Миленковић), Тошић 6, Цветковић 6 и Галић 6.

ПРОЛЕТЕР: Вебер 7, Катона 6, Чолић 7, С. Крстић 7 (Стевановић), Н. Крстић 7, М. Пролић 7, Папић 7, Вуковић 7 (Ст. Крстић), Рашиован 7, Аџић 8 (Ж. Пролић),  Кирти 7.

Динамо - Хајдук 6:0, Виноградар - Милетић 1:0, Железничар - Борац (П) 1:4, Хајдук (Г) - Пролетер 0:3, Ченеј - Борац (НС) 1:2, Москва - Слога 5:2, Обилић - Сланобарац 2:1.

1. Милетић         7      6      0      1      31:6       18

2. Виноградар    7      5      2      0      23:4       17

3. Обилић          7      5      2      0      12:6        17

4. Динамо          7      4      1      2      22:10        13

5. Пролетер       7      4      1      2      19:8        13

6. Борац (НС)     7      4      1      2      13:9       13

7. Хајдук (Г)      7      4      0      3      12:10        12

8. Москва          7      3      1      3      13:12        10