Градска лига Новог Сада: Раковчани преокретом до бодова

Борац - Хајдук (Ч) 3:2 (0:1)
fudbal

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија: Милојевић (Буковац), стрелци: Перић у 60. (из пенала), Идризи у 72. и М. Јовановић у 86. за Борац, а Лазић у 25. и 50. минуту за Хајдук. Жути картони: Перић, Крњић (Борац), Петрић, Марков (Хајдук).

БОРАЦ: Миланов 7, Васиљевић 6 (О. Јовановић 7), Карановић 7 (Степанов 6), Миланов 7, М. Јовановић 8, Кесић 6 (Бурсаћ 7), Тамаш 6, Миланов 6 (Крнић 6), Идризи 8, Бешлин 7.

ХАЈДУК: Николић 6, Дранчић 6, Р. Самоловац 6 (Миланованов 6), Лазић 8, Петрић 7, Марковић 6, Росић 7, Митровић 6 (Поповић 6), Тегелтија 7 (Топић 6), Марков 7, Б. Самоловац 6 (Делић 6).

Фудбалере Борца није збунило ни вођство Чуружана, већ су наставили са игром, појачали су темпо, потогово у финишу утакмице што им се исплатило. Успели су да преокрену резултат.

Фудбалери Хајдука и те како имају за чим да жале јер су прво полувреме одиграли одлично. У другом делу домаћа екипа ствара шансе и преокреће резултат у своју корист. Такође треба истаћи и младу судијску тројку на челу са Милојевићем.

Б. Старчевић

Слога - Железничар 1:0 (1:0)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија: Веселиновић (Нови Сад), стрелац: Гајић у 39. минуту. Жути картони: Јојард, С. Мишић (Слога). Црвени картони: Мучи и М. Мишић (Слога).

СЛОГА: Кокановић, Јојард, Видић, Џамбас (Чањи). С. Мишић, Мучи (Бабић), Чавић (Ненадић), М. Мишић, Видић (Милосављевић), Гајић, Томов.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Балашчанин, Плавшић, Предојевић, Ћуковић, Самарџија, Божић (Бјековић), Радовић, Шкорић, Николић, Киш, Делић.

После добре игре фудбалери Слоге успели су да савладају Железничара из Новог Сада.

Једини гол је постигао Стефан Гајић пре крај прво дела. У другом делу Новосађани су били бољи али нису успели да погоде мрежу.

Пред крај утакмице Лочани су остали са деветорицом играча, али су успели да сачувају вођство.

Москва - Сириг 0:11 (0:5)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца око 50, судија: Маринковић (Нови Сад), стрелци: Којовић у 4. и 35. Вукеља у 11. и 38. Дубравац у 44. Галић у 51. Васић у 54. Грица у 63. Танасић у 71. Декић у 75. и Вулић у 84. минуту.

МОСКВА: Бичкеи, Лончар (Милешев), Новаковић, Ђурковић, Ћулибрк, Томов, Станић, Микан, Каракаш, Бериша, Тот.

СИРИГ: Кизић, Радосављевић, Васић (Грица), Танасић, Ивковић (Галић), Грујичић (Брежњак), Којовић, Декић, Миловановић, Вукеља (Вулић), Дубравац (Станковић).

Сирижани су лако победили младу екипу Москве и најавили да ће се експресно вратити у Новосадску лигу.

Хајдук (НС) - Сусек 3:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца око 100, судија: Лојаница (Будисава), стрелци: Човић у 37. Шаколи у 62. и Косец у 85. за Хајдук, а Мрвичин у 15. Благојевић у 74. минуту за Сусек. Жути картони:Ефенџић, Благојевић, Косец (Хајдук), Стојановић, Кузмановић, Ранков (Сусек).

ХАЈДУК: Млађан, Баљиница (Бикицки), Краснићи, Ефендић, Поповић (Мирковић), Шаколи, Допуџа, Благојевић, Косец, Лалуја, Човић (Бакић).

СУСЕК: Драгић, Крстић, Шовљански, Мрвичин, Рапић, Стојановић, Кузмановић, Вујасиновић, Целин (Живановић), Ранков (Благојевић).

Сусечани су два пута водили, али млади фудбалери Хајдука успели су да стигну вођство искуснијих гостију и у финишу утакмице лепим поготком Стефана Косеца стигну до неочекиване победе.

Бачка - Обилић 1:0 (0:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, сдуија: Капиљев (Нови Сад), стрелац: Софранин у 90. минуту (из пенала).

БАЧКА: Николић, Слепчев, Сукара, Шарић, Ђаковић, Роквић, Павлов, Степановић, Софранин, Трифуновић, Сиришки.

ОБИЛИЋ: Младеновић, Добрић (Живанчев), Бој. Панић, Добрић, Ђукић (Дринић), Вукчевић, С. Панић, Лазарчев (Р. Панић), Бош. Панић, М. Панић (Фирић).

Када су сви очекивали да ће се утакмица завршити без голова Никола Софранин је успео да са беле тачке савлада голмана гостију Младеновића и донесе Бегечанима три бода.

Ченеј - Хајдук (Г) 0:2 (0:1)

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, гледалаца око 100, судија: Ујпал (Футог), стрелци: Радаковић у 14. (из пенала) и Тошић у 76. минуту. Жути картони: Ковачевић, Кременовић, Салонски и Вилотијевић (Ченеј), Смиљанић (Хајдук).

ЧЕНЕЈ: Ивковић, Ћурчић, Рогић, Лукић, Васић (Радосављевић), Ковачевић (Крстевски), Стојковић, Возар (Божић), Кременовић, Салонски (Јаћимовски), Драгин.

ХАЈДУК: Јосимов, Б. Смиљанић, Д. Смиљанић, Б. Илић (Миндић), Ракић, М. Илић, Цветковић (Миленковић), Тошић, Голић, Радаковић, Васић (Ћурчић).

Гардиновчани су изненадили Ченејце и успели да их савладају. Било је то доста узбудљива уткамица, али не и лепа. Покушали су домаћи фудбалери после вођства гостију да преокрену резултат, али нису успели јер је голман гостију Јосимов бранио одлично.

Виноградар - Тител 6:0 (3:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца око 100, судија: Грмуша (Нови Сад). Стрелци: Милосављевић у 23. 45. и у 89. Газивода у 43. и 50. С. Елез у 68. минуту.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Курешевић, Јовановић, Шебез, Буквић, Лукић, Лаловић, С. Елез, Газивода, Предојевић, Милосављевић.

ТИТЕЛ: Мајор, Ћирко, Фодор, Чавић, Бабић, Лисица, Ј. Караташевски, Петровић, Синани, Паунић, Н. Каратешевски.

После слабог старта и неколико пораза Лединчани су најзад заиграли како треба и до врха су напунили мреже Титељана.

Само је у првих двадесетак минута било дилеме, а када су домаћи постигли водећи гол распала се игра гостију и на крају примили су чак шест погодака.

Б. Ст.

Милетић - Пролетер 2:2 (0:1)

МОШОРИН: Игралиште Милетића, гледалаца 150, судија: Кизић (Нови Сад). Стрелци: Лимановић у 75. и Милутинов у 81. за Милетић, а Рашиован у 7. и Пролић у 92. минуту за Пролетер. Жути картони: Лимановић и Т. Тривуновић (Милетић), а Пролић (Пролетер).

МИЛЕТИЋ: Петковић, Рогић (Д. Тривуновић), Спасојевић, Лимановић, Т. Тривуновић, Бањац, Гелић (Милутинов), Дорословачки (Бачикић), Јанковић, Јосиповић, Н. Тривуновић.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Вукотић, Малешевић, Папић, Петровић, Рашиован, Аџић, Пролић, Стевановић, Човић, Малиџа.

Искусни гости су повели већ у 7. минут преко Аурелија Рашиована и дуго су чували ту предност. Међутим у финишу утакмице прво је Лимановић успео да изједначи резултат, а потом је погодио и резервиста Милутиновић.

Када се судија Кизић припремао да одсвира крај утакмице Марко Пролић је изједначио резултат што је и најправеднији исход меча.       Ж. М.

Бачка - Обилић 1:0, Милетић - Пролетер 2:2, Ченеј - Хајдук (Г) 0:2, Виноградар - Тител 6:0, Слога - Железничар 1:0, Борац - Хајдук (Ч) 3:2, Москва - Сириг 0:11, Хајдук - Сусек 3:2.

1. Сириг    5      5      0      0      23:0  15

2. Бачка    5      4      1      0      13:2  13

3. Сусек    5      4      0      1      27:4  12

4. Хајдук (Г)      5      3      1      1      8:5    10

5. Пролетер       5      2      3      0      12:4  9

6. Милетић 5      2      2      1      12:6  8

7. Виноградар    5      2      1      2      9:10  7

8. Хајдук   5      2      1      2      9:11  7