Градска лига Новог Сада: Сигурни Сусечани

​​​​​​​Сусек - Обилић 5:0 (1:0)
fudbalska lopta

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца око 50, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Месарош у 15. Поднар у 65. и 85. Пргоњић у 63. и 83. минуту.

СУСЕК: Симић, Шовљански 7, Михајловић 7 (Дабић), Старчевић 8, Нићетић 8, Шодић 8, Месарош 8, Марковић 8, Пргоњић 8 (Шипка), Миладиновић 7 (Поднар 8).

ОБИЛИЋ: Младеновић 5, Љ. Панић 5, Милановић 6, Радаковић 6, С. Милановић 6, И. Панић 6, Јовановић 6 (Кукољ 6), Р. Панић 5, Тошић 5, А. Панић 6, Милутинов 6 (Јукић).

Фудбалери Обилића само у првом полувремену успели су да парирају искусној екипи Сусека. У другом делу квалитет долази до изражаја, стрелци се распуцали, па је било питање са колико голова у мрежи бити испраћени гости из Вилова. Слабог играча није било у екипи, међутим, треба истаћи стрелце по два гола Пргоњића и Поднара.

Б. Ст.

Футог - Ченеј 5:1 (4:0)

ФУТОГ: ФЦ “Петар Николић Дудија”, гледалаца 100, судија: Јокић (Нови Сад), стрелци: Косић у 3. Чепић у 19. Мих. Бероња у 24. 35. и 50. за Футог, а Кубурић у 61. минуту за Ченеј.

ФУТОГ: Жинић, Брнбота, Мир. Бероња, Вуканац, Ардалић, Стевановски (Шобот), Косић, Швоња (Стелкић), Чепић (Тополић), Мих. Бероња, Барачанин.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Хрубик, Божић, Лукић, Милић, Драгин, Ковачевић (Кубурић), Паулињи (Драговић), Арсић, Чортањ.

Распуцала се у првом полувремену екипа тренера Горана Малиновића и до полувремена је чак четири пута савладала голмана Костића. У 3. минуту неумољив је био Косић, а потом су се у листу стрелаца уписали и Чепић и два пута Михајло Бероња. У наставку је нападач Футога Бероња постигао трећи гол, да би част срчане екипе са Ченеја голом спасао Александар Кубурић.

М. По.

Ветерник - Хајдук 7:1 (2:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Малиновић у 3. и 20. Ћулибрк у 46. и 48. Стошљевић у 50. Турало у 71. (из пенала), Герић у 87. (из пенала) за Ветерник, Врцељ у 29. минуту за Хајдук. Жути картони: Врцељ, Илић (Хајдук). Црвени картон: Врцељ (Хајдук).

ВЕТЕРНИК: Старчевић, Ушћумлић, Несторовић, Купрешки (Марковић), Огњановић, Турало, Стошљевић (Гвозден), Николић (Гери), Ћулибрк, Вуковић, Малиновић.

ХАЈДУК: Радаковић, Петровић, Галић (Смиљанић), Илић (Аникић, Марковић), Ракић, Смиљанић, Берак, Миленковић, Врцељ, Цветковић, Пирић.

Екипа Ветерника победом се опростила од верних навијача. Од самог старта нападали су у таласима и у 3. минуту су повели голом Бојана Малиновића. Исти играч је по други пут савладао голмана Радаковића, да би мало опуштање домаћих голом казнио Невен Врцељ. Да морају озбиљно да схвате противника схватили су Ветерничани на полувремену, а и правовремене измене тренера Гојка Перишића утицале су да у наставку плаво-бели у фуриозној игру стигну до убедљиве победе.

У првом минуту наставка Ћулибрк је повећао резултат, а потом је и други пут савладао голмана Хајдука. Када је Стошљевић био неумољив било је само питање колико ће се лопти наћи у мрежи гостију. До краја меча после два оправдано досуђена казнена ударца са беле тачке били су сигурни резервисти Турало и Герић.

М. По.

Тител - Јединство (Г) 1:2 (1:1)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца 50, судија Митровић (Нови Сад), стрелци: Обрадовић у 21. за Тител, а Зечевић у 15. и Бисерчић у 58. минуту за Јединство. Жути картон: Хуцки (Тител).

ТИТЕЛ: Мајор 7, Паунић 7, Вуков 7, Фодор 7, Тркуља 7, Вучић 7, Обрадовић 7, Бабић 6 (Ранђеловић), Куља 6, Хуцки 7 и Стојановић 6 (Ј. Караташевски).

ЈЕДИНСТВО: Јоргић 7, Јојкић 7, Зорић 7, Кезија 7, Ђорђевић 7, Ковачевић 7, Бисерчић 7 (Вујановић), Зечевић 6, Ињо 6, Вучић 7 и Бубњевић 7.

Лепа фудбалска представа у којој су гости за гол били бољи, Најслабији актер на терену био је судија Марко Митровић који није досудио најстрожу казну за домаћу екипу (лопта ударила у руке гостујућег играча) као и неколико фаулова од стране играча Јединства када су домаћи били у близини противничког гола.

Гости су дошли до вођства када је Зечевић у 15. минуту лобовао голмана Мајора. Само шест минута касније Обрадовић је лепим ударцем изједначио резултат.

У наставку игре виђен је леп фудбал, а гости су преко Бисерчића постигли гол.

Ж. М.

Виноградар - Борац 1:3 (1:0)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Слокар (Будисава). Стрелци: Ћелић у 33. за Виноградар, а Војновић у 61. Рогановић у 75. и Миљковић у 90. минуту за Борац. Жути картони: Миленовић, Поповић, Ћелић (Виноградар), а Вукмировић, Маравић, Тинтар, Стојановић, Јурковић (Борац).

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Јовановић, Топаловић (Предојевић), Ербез, Буквић, Миленовић (Брљак), Сладић, Газивода, Урошевић (Веселица).

БОРАЦ: Перић, Маравић (Карановић), Вукмировић, Тинтар, Маричић, Рогановић, Јовановић, Јурковић, Стојановић, Миљковић, Војновић.

Касно се пробудила екипа из Раковца, али на време да помрси рачуне комшијама из Лединаца који су истакли велику кандидатуру за експресни повратак у Новосадску лигу. Госте није збунило ни вођство домаћина голом Ћелића, па су у наставку сваку грешку домаћих кажњавали и на крају дошли до победе и три постигнута гола.

М. По.

Тител - Јединство 1:2, Виноградар - Борац 1:3, Ветерник - Хајдук 7:1, Футог - Ченеј 5:1, Сусек - Обилић 5:0, Динамо - Бачка 1:6. Слободни су били Железничар и Москва.

1. Бачка             13     11     1      1      42:10        34

2. Футог              13     9      2      2      44:11        29

3. Ветерник        12     9      1      2      30:11        28

4. Сусек              13     9      1      3      33:15        28

5. Јединство      13     8      2      3      35:17        26

6. Виноградар    13     7      3      3      23:16        24

7. Обилић           13     5      4      4      25:21        19

8. Железничар   13     5      3      5      39:24        18