Инђијци у финишу стигли до важне победе

Фудбалери Инђије после велике борбе успели су да свладају Раднички из Ниша минималним резултатом 1:0 (0:0).
lopta2

Одлучујући моменат виђен је у 84. минуту када је Александар Ђорђевић са око 30 метара послао фантастичан ударац и погодио сам угао гола гостију.

Раднички је тако, после велике победе над Партизаном у 12. колу (1:0), уписао трећи узастопни неуспех у домаћем шампионату.

„Мераклије” су у Инђију допутовале без тренера Милана Ђуричића, који се опоравља од коронавируса. Али, имале су јасну намеру да нападну и то су чиниле током 75. минута. Ипак, без успеха.

Друго полу време почело је иницијативом гостију који су покушавали агресивно игром да учине нешто позитивно. Тако су се у полу приликама који нешто оберћавају нашли Ђурановић и Ћирковић, али  без резултата.

“Зелени” су у последњих 15 минута заиграли одлучније и имали две добре прилике преко Бране Илића и Михаила Нешковића. То је био увод у победоносни погодак Ђорђевића шест минута пре краја. Инђијин „бонус” играч је распалио са око 30 метара по лопти и послао је у небрањени даљи угао гола Ристића. Александар Ђорђевић (Инђија).

Прелеп гол за три бода Инђије, којом је прекинута њихова серија од три пораза.

М. Субашић

Инђија - Раднички 1:0 (0:0)

ИНЂИЈА: Стадион поред железничке станице, судија: Стојановић (Крагујевац). Стрелац Ђорђевић у 84. минуту. Жути картони: Ђорђевић (Инђија), Стевановић (Раднички). Црвени картон: Протић (Инђија).

ИНЂИЈА: Јовичић 7, Димитријевић 6, Михајлов 7, Илић 6 (Елиомар Силва-), Бастајић 6,5,Радин 7, Крнета 6,6, Обрадовић 6 (Јовановић-), Протић 6,6, Ђорђевић 7, Нешковић 7 (Алексић -).

РАДНИЧКИ: Ристић 6,5, Марковић 6,5, Стевановић 6,5, Аксентијевић 6, Митровић 5,5 (Гаврић 6), Ковачевић 6,5, Ђурановић 6 (Којић -), Ћирковић 6, Стоиљковић 6,5 (Ђурић -), Пантелић 6 (Петровић -) и Ђуричковић 6,5.