Иванић за победу Звезде против Радничког у Нишу

НИШ: Фудбалери Црвене звезде савладали су данас Раднички у Нишу 1:0 (1:0) у утакмици 21. кола Суперлиге Србије.
c

Фудбалери Црвене звезде победили су Раднички и направили добру увертиру пред дуел са Миланом, у оквиру нокаут фазе Лиге Европе. Црвено-бели су били бољу у првом, Нишлије у другом полувремену, али је актуелни шампион имао више умешности и забележио тријумф. Тако је задржао девет бодова предности у односу на Партизан.

Од првог тренутка Црвена звезда је кренула силовито. Држала све конце игре у својим рукама. У 16. минуту Бен је имао изванредну шансу. Шутирао је Звездин нападач добро, али је Ристић још боље одбранио. Нешто касније голман Нишлија је још једном сјајно интервенисао. Овога пута Павков је био у шанси. Одмах потом Бен је шутирао са 15 метара, али преко гола.

Звезда је била надмоћнија и још једном припретила, преко Гајића, али поново је Ристић сјајно интервенисао. У 31. минуту – ипак вођство црвено-белих. Центрирао је са десне стране Бен, Павков је можда фаулирао голмана Радничког, али судијска пиштаљка се није огласила и Иванић је спровео лопту у мрежу.

Мало потом, све је могло бити готово. Најпре је гаврић био у одличној прилици, а Ристић интервенисао, да би потом Павков превише опуштено ушао у прилику и пропустио да је реализује.

У наставку су високим пресингом Нишлије покушале да дођу до брзог изједначења, много агилнији су домаћи били у том делу игре.  Ипак, прву прилику су имали црвено-бели када је Иванић у последњем тренутку изблокиран. Уследило је узбуђење и на другој страни када је шут Аксентијевића завршио на пречки. Разиграо се Раднички,  па је и Ковачевић у прилици, али је шутирао слабо. Развила се борба на сваком делу терена, видело се колико је екипама стало да ураде нешто више. Црвена звезда је била надмоћнија, али није могла до другог гола.

И. Лазаревић

Раднички (Н) – Црвена звезда 0:1 (0:1)

НИШ: Чтадион ,,Чаир“,судија: Симовић (Ловћенац). Стрелац: Иванић у 31. минуту. Жути картони: Б. Ристић, Пантелић (Раднички), а Павков (Црвена звезда).

РАДНИЧКИ: Б. Ристић 6, Аксентијевић 6,5, Стевановић 6,5, Бјеличић 6, Ђуричин 6 (П. Ристић 6), Митровић 6 (Марковић 6,5), М. Ковачевић 6,5, Ћирковић 6 (Станковић), Петровић 6, Пантелић 6, Ђуричковић 6,5.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Гајић 6,5, Панков 6, Дегенек 6, Ераковић 6 (Гобељић 6), Саного 6,5, Бен 6,5 (Родић), Канга 6,5 (Срнић 6), Иванић 7, Гаврић 6,5 (Вукановић 6), Павков 6,5 (Фалко).

Резултати 21. кола: Раднички Ниш - Црвена звезда 0:1 (Иванић 26), Вождовац - Инђија 1:1, Младост - Радник 2:2, Мачва - Металац 2:1.

Петак: ТСЦ - Рад 0:0, Спартак - Бачка 1:0, Напредак - Јавор 1:1, Пролетер - Златибор 2:2, Партизан - Нови Пазар 4:1, Чукарички - Војводина 3:3.

Табела: Црвена звезда 59 бодова, Партизан 50, Војводина 43, Чукарички 39, Спартак 37, Пролетер 33, ТСЦ 31, Раднички Ниш 31, Радник 29, Вождовац 29, Младост 27, Металац 26, Јавор 25, Нови Пазар 21, Рад 20, Напредак 19, Инђија 19, Златибор 17, Мачва 17, Бачка 14.