Издржао бедем Златибораца у Новом Саду (фото)

Дерби кола фудбалских прволигаша између Кабела и Златобора завршен је најнепопуларнијим резултатом – 0:0.
Ј. Грлић/Кабел-Златибор

Домаћи су имали теренску иницијативу али нису успели да откључају браву чврсте одбране гостију, на челу са голманом Милошем Чупићем. У 6. минуту Лука Јованић је покушао да изненади Чупића, а само минут касније Караћ је погодио стативу.

До краја полувремена домаћин је имао још једну добру прилику, међутим, на одмор се отишло без голова.

У наставку је Илић био непрецизан, а једини ударац у оквир гола гости су преко Ђокића, али је Вуквиш био на месту. Најповољнију прилику  за гол имао је Кочовић, али је лопта завршила преко пречке. Још једном је покушао Караћ и још једном је  Чупић био на висини задатака, па су гости великом борбеношћу и уз дозу среће освојили бод.

М. Поповић

Кабел - Златибор 0:0

НОВИ САД: Стадион “Карађорђе”, гледалаца 300, судија: Томић (Београд). Жути картони: Петрић, Караћ (Кабел), Чупић, Недељковић, Крушевац (Златибор).

КАБЕЛ: Вуклиш, Илић 7 (Којичић), Петрић 7, Пантелић 7, Петровић 7, Јованић 6,5 (Дражић 6,5), Кочовић 7, Караћ 7,5, Жуниор 6,5 (Владић 6,5), Бихорац 7, Говедарица 7.

ЗЛАТИБОР: Чупић 7, Јездимировић 7, Илић 7, Недељковић 7, Јовановић 7, Ђокић 6,5, Крушевац 7, Стаменић 7 (Бојић 7), Глишовић 7, Весић 7 (Артемчук), Дивац 7 (Стојановић 7).