Квалификације за Европско првенство 2020: Рафал Руса и Шкота

Фудбалери Холандије остварили су победу против Белорусије од 2:1 у квалификацијама за Европско првенство 2020. Холанђани су тако стигли до петог тријумфа у групи Ц из шест сусрета и сада се налазе на челу табеле са 15 бодова.
fudbalska lopta

На гостовању у Минску, изабраници селектора Роналда Кумана одрадили су велики посао у првих 45. минута када су постигли два гола. Оба пута стрелац је био везиста Ливерпула Yорyинио Вајналдум.

Он је прво у 32. минуту после центаршута Квинсија Промеса главом сместио лопту у мрежу домаћина. Девет минута касније шутирао је снажно са 25 метара и погодио леви горњи угао гола. У другом полувремену домаћи тим је заиграо нешто боље, а све што су успели да ураде је погодак Станислава Драгуна у 54. минуту за коначних 1:2.

Русија је била веома убедљива на гостовању Кипру и славила је са 5:0. Шкотска је 6:0 као гост савладала Сан Марино. Yон МекГин је постигао хет-трик, јер је мрежу домаћина затресао у 12, 27. и 45. минуту, да би се у наставку у стрелце уписали и Шанкленд у 65, Финдли у 67. и Армстронг у 87. минуту.