Лига нација: Енглеска избацила Хрватску у нижи ранг

Фудбалска репрезентација Енглеске победила је Хрватску са 2:1 (0:0) у последњем мечу Групе четири Лиге нација А.
Kejn Hari/AP Photo/Matt Dunham

Енглеска – Хрватска 2:1 (0:0)

ЛОНДОН: Стадион Вембли, гледалаца: 80.000, стрелци: Лингард 78, Кејн 85 - Крамарић 57. Судија: А. Аидиропулос (Грчка).

ЕНГЛЕСКА: Пикфорд – Чилвел, Стонс, Гомез, Вокер – Стерлинг, Делф, Дајер, Рашфорд – Баркли – Кејн.

ХРВАТСКА: Калинић – Једвај, Вида, Ловрен, Врсаљко (Милић 26') – Брозовић, Модрић – Перишић, Ребић, Влашић – Крамарић.

Овим резултатом вицешампиони света елиминисани су из највишег ранга, што значи да ће у наредном издању играти у Лиги Б.

Енглеска је до победе успела да дође захваљујући преокрету, пошто су на 15 минута до краја утакмице губили са 1:0.

Фудбалер Хофенхајма Андреј Крамарић у 57. минуту довео је Хрвате у вођство. Примио је лопту на око 11 метара од гола, окренуо неколико играча одбране Енглеске, шутирао, и лопта се одбила високо под пречку Пикфорда.

Погодак Џесија Лингарда у 78. минуту најавио је преокрет. Играч Манчестер јунајтеда нашао се на правом месту и само је проследио лопту у гол. Лопта је набачена из аута далеко а Лингард је након шута Кејна спровео лопту у мрежу.

Хари Кејн је у 85. минуту савладао Калинића бацивши се на лопту која је ишла ка голу. Енглеска се овом победом пласирала у плеј-оф Лиге нација А.

Енглеска има 7 бодова, Шпанија 6, Хрватска 4 бода.