Лига нација: Роналдо одвео Португалце у финале, нови шоу судије Бриха

ПОРТО: Фудбалска репрезентација Португалије победила је у Порту селекцију Швајцарске 3:1 (1:0) "хет триком" Кристијана Роналда за финале Лиге нација.
d

Нападач Јувентуса практично је сам одвео екипу да се бори за први трофеј новог такмичења, прво је погодио из слободног ударца у 25. минуту, а онда у самом финишу, у 88. и 90, са два мајсторска ударца донео тријумф домаћину.

Дуел на стадиону Драгао умало је остао у сенци одлуке судије Феликса Бриха, који је код пенала за Швајцарску у 55. минуту претходно свирао пенал за Португалију, односно ситуацију пар минута раније путем ВАР-а преиначио у корист "сајџија" и тако омогућио Рикарду Родригезу да изједначи.

Занимљиво, на Мундијалу у Русији управо Брих није желео да гледа ВАР код спорне ситуације за пенал Србији, баш против Швајцарске, због чега је био кажњен.

Финале је у недељу, а Португалија чека победника између Француске и Енглеске.