ЛШ: Ремији у Милану и Лиону, укупно 21 гол

МИЛАНО/ЛИОН: Фудбалери Интера и прашке Славије ремизирали су у Милану 1:1, а исти резултат виђен је у Лиону где је гостовао Зенит на отварању нове сезоне у Лиги шампиона.
Liga sampiona/Fonet

Зенит, на челу са капитеном Браниславом Ивановићем (90 минута), постигао је први погодак у елитном такмичењу ове сезоне преко Сердара Азмуна у 41. минуту, али је домаћин изједначио поготком Мемфиса Депаја у 50. из пенала за реми у мечу Г групе.

У Ф групи Интер је кикснуо на "Ђузепе Меаци" и то тако што је једва извукао бод у судијској надокнади.

Резервиста Николо Барела у 92. минуту донео је реми италијанском великану, након што је Петер Олајинка погодио за госте у 63.

Фудбалери Наполија победили су Ливерпул 2:0 у Напуљу у дербију првог дана Лиге шампиона.

Меч на Сан Паолу одлучили су Дрис Мертенс из пенала и Фернандо Љоренте головима у самом финишу, за други тријумф Наполија у две године над садашњим прваком Европе.

Тај меч са клупе пропратио је српски репрезентативац Никола Максимовић.

Вреди истаћи и "хет-трик" Ерлинга Халанда на дебију у Лиги шампиона за првенац Салцбурга над Генком 6:2 у истој Е групи, за разлику од Дортмунда где су мреже мировале у сусрету Борусије и Барселоне.

Ајакс са капитеном Душаном Тадићем (90 минута) лако је савладао Лил 3:0 у Амстердаму, док је Валенсија изненадила Челси у Лондону поготком Родрига Морена.

У Г групи, Лајпциг је славио 2:1 у Лисабону против Бенфике Љубомира Фејсе (90 минута) и већ преузео челну позицију на табели.

Јунак на Лужу био је немачки центарфор и двоструки стрелац Тимо Вернер.

Резултати и стрелци:

Е група:

Салцбург - Генк 6:2 (Халанд 2, 34, 45, Хванг 36, Собошалаи 45+2, Улмер 66 - Лусими 40, Самата 62),

Наполи - Ливерпул 2:0 (Мертенс 82. пенал, Љоренте 90+2)

Ф група:

Интер - Славија 1:1 (Барела 90+2 - Олајинка 63),

Борусија - Барселона 0:0

Г група:

Лион - Зенит 1:1 (Депај 50. пенал - Азмун 41),

Бенфика - Лајпциг 1:2 (Сеферовић 84 - Вернер 69, 79)

Х група:

Ајакс - Лил 3:0 (Промес 18, Алварез 50, Таљафико 62), Челси - Валенсија 0:1 (Родриго 74).